← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Несекојдневен подарок: Еве што Ким Кардашијан доби од својот сопруг за Нова Година

Несекојдневен подарок: Еве што Ким Кардашијан доби од својот сопруг за Нова Година

Милион долари на банкарската сметка  им дозволуваат на Ким и Канје Вест да бидат бескрајно екстарвагантни кога се во прашање божиќните подароци. Па...

Новости | Нема коментари

Ако се пронајдете на листава, тогаш важите за едни од најинтелигентните луѓе во светот

Ако се пронајдете на листава, тогаш важите за едни од најинтелигентните луѓе во светот

Како што хороскопот има параметри за одредување на најпромискуитетните и најбакзузните знаци, така има и за најпаметните… Близнаци Уште од мали...

Интересно | Нема коментари

Ќе посакате да останете тука засекогаш: Луксузниот Maia ресорт

Ќе посакате да останете тука засекогаш: Луксузниот Maia ресорт

Доколку сакате да се чувствувате како во рајот, посетете го луксузниот Maia Resort на Сејшелите. Ова луксузно одморалиште се наоѓа на југозападниот брег на...

Патувај | Нема коментари

Божиќни ѕвездички

Божиќни ѕвездички

Слатките ѕвездички некогаш биле типични Божиќни колачиња, но поради нивниот прекрасен вкус и изглед сè почесто ги гледаме на трпезата и за други...

Мојата кујна | Нема коментари

Неколку добри идеи за шминка на вашата венчавка

Неколку добри идеи за шминка на вашата венчавка

Во зависност од вашите црти, тен, боја на очи и коса одберете ја вистинската шминка. За денот на вашата венчавка таа треба да биде во согласност со стилот...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кујната во сосем поинаков стил

Кујната во сосем поинаков стил

Секогаш има начин како да се променат некои работи во домот. Истото станува и со промена на кујната. Внесете декор, како на пример цвеќе, поставете ново...

Мојот дом | Нема коментари

Врската помеѓу возраста и плодноста

Врската помеѓу возраста и плодноста

Фертилноста или поинаку кажано шансите за забременувње зависи во голем процент од возраста на жената. Колку повеќе го одложувате раѓањето на деца толку...

Моето семејство | Нема коментари

Како да не ве болат стапалата од високите потпетици

Како да не ве болат стапалата од високите потпетици

Пред да ги облечете вашите нови чевли, кои специјално сте ги купиле за важен настан , потребно е најпрво да ги “разгазите”. Одете во нив околу куќата...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Нутри диета: Како да ослабнете до 10 kg за 13 дена

Нутри диета: Како да ослабнете до 10 kg за 13 дена

Диетата трае 13 дена и за тоа време можете да ослабнете од 8 до 10 килограми. Станува збор за балансирана диета и е честа препорака на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk