← НАЗАД НА БОЗА
Чоколадни пралини со брусница и лешници

Чоколадни пралини со брусница и лешници

Ви подаруваме рецепт за ултра сладок ден, кој тотално ќе ве воодушеви. Ова чоколадо не се купува, туку настанува во вашата кујна. Со многу љубов и...

Мојата кујна | Нема коментари

Свадбени суеверија

Свадбени суеверија

Листата со свадбени суеверија е навистина долга и секогаш може да пропуштите нешто, па затоа е најдобро да се опуштите и уживате. Суеверијата се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Мамо, те сакам, затоа што…

Мамо, те сакам, затоа што…

Земајќи ги повеќето нешта здраво за готово, многумина од нас жалат за тоа што не го направиле или за она што го направиле, без да размислуваат за...

Моето семејство | Нема коментари

Како да нанесете црвен кармин (видео)

Како да нанесете црвен кармин (видео)

Црвениот кармин е безвременски класичен и секогаш во мода, и добро и стои на секоја жена. Ви видеото видете како сами да нанесте црвен...

Убавина | Нема коментари

Слатка напивка која ги топи килограмите (Ви го откриваме тајниот рецепт)

Слатка напивка која ги топи килограмите (Ви го откриваме тајниот рецепт)

Оваа напивка не само што ги топи килограмите туку и го зајакнува метаболизмот. Пробајте! Волшебната напивка за слабеење речиси и нема калории, а само...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Од обична кошула ултрамодерно парче! Еве како:

Од обична кошула ултрамодерно парче! Еве како:

Навистина само малку креативност е потребна на човек за да ја трансформира својата стара и неупотреблива гардероба. Зошто да фрламе пари, кога од...

Мода | Нема коментари

Научете да и верувате на својата интуиција

Научете да и верувате на својата интуиција

Интуицијата најпросто се објаснува како чувство на непријатни вибрации во пределот на стомакот, а се поврзува со емоциите. Интуицијата е по изразена...

Интересно | Нема коментари

Домашен лек против воспалено грло и кашлица

Домашен лек против воспалено грло и кашлица

Хегемонијата на тегобите од грипови и настинки ќе се бори со силата на нашиот имунитет следните неколку месеци и затоа ви нудиме на време домашен лек...

Здраво тело | Нема коментари

Сплетете шал за само половина час (видео)

Сплетете шал за само половина час (видео)

Потребен ви е шал за студеното време? Зошто да не сплетете сами со помош на овие едноставни техники. Не ви е потребно никакво предзнаење, само вашите раце...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk