← НАЗАД НА БОЗА
Облечи се како ѕвезда за Новогодишната Ноќ

Облечи се како ѕвезда за Новогодишната Ноќ

Наша цел е да ви понудиме колку што може повеќе идеи за тоа како да изгледа вашиот новогодишен стајлинг па затоа ова е веќе трета статија посветена токму...

Мода | Нема коментари

Како да ја користите пресата за коса за обликување 9 модерни фризури

Како да ја користите пресата за коса за обликување 9 модерни фризури

Во продолжение ви прикажуваме неколку начини на кои можете креативно да ја искористите вашата пегла за коса. 1. Исправување Разделете ја косата и...

Убавина | Нема коментари

Како се затрескуваме, научно објаснето

Како се затрескуваме, научно објаснето

Причината зошто и како се затрескуваме во некого се сведува на неколку биолошки фактори, тврди докторка Рошини Раџ. Таа додава дека во поглед на...

Секс и Односи | Нема коментари

Како да го зајакнете вашиот имунитет?

Како да го зајакнете вашиот имунитет?

Времето на вируси e тука и вистинско време е да го зајакнете имунитетот за вашиот организам да биде подготвен за нападите кои му претстојат. Она што...

Здраво тело | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Крис Џенер за Божиќ посака Порше, а Џенифер Лоренс и го купи!

Крис Џенер за Божиќ посака Порше, а Џенифер Лоренс и го купи!

Неприкосновената глава на семејството Кардашијан – Џенер, Крис Џенер не очекуваше дека за Божиќ ќе го добие поклонот кој го посакувала, но и дека...

Новости | Нема коментари

Сончев рај на италијанското крајбрежје

Сончев рај на италијанското крајбрежје

Сцилија, Калабрија, Италија. Името потекнува од грчкото митолошко чудовиште Сцила, кое наводно живеело тука. Денес, претставува прекрасно рибарско...

Патувај | Нема коментари

Прекрасен дом од само 45 метри квадратни

Прекрасен дом од само 45 метри квадратни

Една од придобивките на живеењето во куќа, наспрема животот во стан, е тоа што лесно можете да придонесете за удобноста со ваш сопствен дизајн и можете...

Мојот дом | Нема коментари

Како влијаат родителите врз развојот на нивните деца?

Како влијаат родителите врз развојот на нивните деца?

Ние учиме од нашите родители и така се гради детскиот карактер. Нивниот меѓусебен однос, и односот кон децата претставуваат клучни психолошки...

Моето семејство | Нема коментари

Можеби зачудувачки, но дознајте колку пати можете да користите еден пешкир

Можеби зачудувачки, но дознајте колку пати можете да користите еден пешкир

Дали и вие сте меѓу оние кои после само едно бришење го ставаат пешкирот за перење? Секојдневно се прашувате колку пати можете да го користите истиот...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk