← НАЗАД НА БОЗА

Како да ги комбинирате кратките џемпери

Како да ги комбинирате кратките џемпери
184 Читања

Можеби само на прв поглед не изгледаат атрактивно, бидејки имаат класичен крој, кој подразбира должина до или малку над половината, најчесто округол израз околу вратот, но овие џемери се покажале вонвременски.

Модерни се и оваа сезона, наједноставни и еднобојни или пак со некоја шара со геометриски облик. Под нив главно може да се носат кошули, ролки, во комбинација со фармерки, панталони или пак здолниште. Ова е одлична комбинација за дневните излегувања или пак за на работа.

Погледнете како моежете да ги комбинирате:

1

2

3

4

5

6

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk