← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Скандалот кој ја потресе Америка: Меланија Трамп се исели од Белата куќа!?

Скандалот кој ја потресе Америка: Меланија Трамп се исели од Белата куќа!?

Првата дама на САД Меланија Трамп последните неколку недели ги поминала во еден хотел во Вашингтон, откако се појавиле гласини дека нејзиниот сопруг,...

Новости | Нема коментари

Корзика – спој на дивата убавина и медитеранскиот шарм

Корзика – спој на дивата убавина и медитеранскиот шарм

Опкружена со бескрајна тиркизна вода и цитадели на бедемите на своите крајбрежни градови, убавицата Корзика, сигурно ќе го привлече Вашето...

Патувај | Нема коментари

Вкусни орасници со маскарпоне крем

Вкусни орасници со маскарпоне крем

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 лажици брашно * 120гр шеќер во прав * 200гр сецкани ореви * 2 белки * 2 лажици какао ЗА КРЕМОТ: * 50гр шеќер во прав * 1 ванила *...

Мојата кујна | Нема коментари

Паметни предлози за максимално искористување на просторот

Паметни предлози за максимално искористување на просторот

Ова се неколку паметни решенија за тоа како да го искористите просторт, особено ако не располагате со голем животен простор. Направете ред во домот, така...

Мојот дом | Нема коментари

Децата – Светлина во нашиот живот!

Децата – Светлина во нашиот живот!

Треба да му дозволите на детето да расте со брзина која нему му одговара. Многу родители прават ужасна грешка пробувајќи да го наметнат чекорот во...

Моето семејство | Нема коментари

Го миете пилешкото?! Еве зошто тоа никогаш не смеете да го правите!

Го миете пилешкото?! Еве зошто тоа никогаш не смеете да го правите!

Истражувањето кое го објавил британскиот Дејли Мејл покажува дека дури две петтини од лужето го мијат пилешкото месо под чешма со цел да ја намалат...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кога една жена ќе престане да сака…

Кога една жена ќе престане да сака…

Секоја од нас имала во својот живот барем еден маж што и го загорчил животот. Често жените многу добро знаат каков човек имаат наспроти, но толку се...

Секс и Односи | Нема коментари

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсини

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсини

Ако сте пушач или поранешен пушач, вашите бели дробови се веројатно под влијание на токсините од цигарите. За да ги прочистите, ќе ви користи напивка...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?

Го знаете ли она чуство кога ќе ги преминете 30тите години и почнувате да се дебелеете околу струкот? Не, не се криви годините, ниту начинот на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk