← НАЗАД НА БОЗА
Како од обично до бујно коњско репче

Како од обично до бујно коњско репче

Не постои поедноставна и поудобна женска фризура од коњското репче – идеална е за секој ден по дома, но исто така може да се искористи и за ноќно...

Убавина | Нема коментари

Овие модни трендови го расипуваат вашиот изглед!

Овие модни трендови го расипуваат вашиот изглед!

Кога е во прашање модниот стил, не постои правилно и погрешно. Може да се определите да изгледате класично, панк, модерено, кежуал. Единствено што е...

Мода | Нема коментари

Том Круз не ја видел својата ќерка пет години!

Том Круз не ја видел својата ќерка пет години!

Актерот е последен пат виден со својата ќерка во 2012 година кога ја одвел во забавен парк. Неговите пријатели велат дека верата и кариерата му се поважни...

Новости | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Неверојатен СПА комплекс во срцето на Менхетен

Неверојатен СПА комплекс во срцето на Менхетен

Во градот кој никогаш не спие има едно магично место исполнето со базени, џакузи, сауни, солени соби, чист кислород и останатанати луксузни...

Патувај | Нема коментари

Фритери од тиквички

Фритери од тиквички

Состојки 2 мали тиквички, рендани, посолени и исцедени од вишокот вода 2 мали кромитчиња ситно рендани китка магдонос копар по желба 1 јајце ...

Мојата кујна | Нема коментари

Како до совршена современа дневна

Како до совршена современа дневна

Луксузниот ентериер е осмислен како отворен простор, со голема гарнитура во средината, која визуелно го одвојува делот за седење со делот наменет за...

Мојот дом | Нема коментари

НЕВЕРОЈАТНА КОМБИНАЦИЈА: Користете ги овие три зачини и спречете го ракот!

НЕВЕРОЈАТНА КОМБИНАЦИЈА: Користете ги овие три зачини и спречете го ракот!

Две илјадната стара традиција на употреба на овие состојки од источна Индија се потврдени и во денешните медицински истражувања. Др. Каролајн Андерсон...

Здраво тело | Нема коментари

Носете бело и во зима

Носете бело и во зима

Белата боја е неизбежен тренд секоја зима. Не е важно дали е капут, панталони или модни додатоци, важно е да се бели. Oд забави до работни состаноци, белата...

Мода | Нема коментари

Еве ви неколку корисни техники: Вака ќе го заведете секој маж!

Еве ви неколку корисни техники: Вака ќе го заведете секој маж!

Иако мажите се оние кои го прават првиот чекор, флертот најчесто го започнуваат жените. За да ви се приближи маж мора успешно да го заведете, а...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk