← НАЗАД НА БОЗА
Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Ако ги следиме инструкциите на институтот „Pantone“, оваа година е во знакот на пастелно розови и сини тонови, не само во модата, туку и во целокупниот...

Мојот дом | Нема коментари

Како да ја освежите секоја црна комбинација?

Како да ја освежите секоја црна комбинација?

Црната боја е класика со која нема да погрешите, како во дневните, така и во вечерните варијанти. Сепак, понекогаш ова модно црнило може да ви се чини...

Мода | Нема коментари

Фризури кои изгледаат одлично со зимска капа

Фризури кои изгледаат одлично со зимска капа

Се разбудивте со лоша фризура, а треба да излезете од дома што поскоро? Познатата корисничка на каналот YouTube сподели интересен туторијал на нејзиниот...

Убавина | Нема коментари

Топ 6 вежби со столче за затегнување на целото тело

Топ 6 вежби со столче за затегнување на целото тело

Веруваме дека вишокот килограми кои ги добивте во текот на зимата ве загрижуваат. Затоа сега е вистинското време да направите нешто во врска со...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk