← НАЗАД НА БОЗА
Топ 20 кратки венчаници

Топ 20 кратки венчаници

Ги обожаваме долгите веначници,но мора да признаеме дека нема ништо послатко од стилски краток фустан. Тие можат да бидат симпатични, убави, па дури и...

Мојата венчавка | Нема коментари

Луксузна вила на Флорида

Луксузна вила на Флорида

Сместена на Флорида, оваа луксузна Seven Isles Point вила е импресивна по својата големина и изглед… Таа нуди супериорен комфор и приватност. Отако ќе влезете...

Мојот дом | Нема коментари

Хормоните го менуваат женскиот мозок во бременоста

Хормоните го менуваат женскиот мозок во бременоста

Заради преголемата количина на прогесторен женскиот мозок се менува во текот на бременоста. Трудниците многу често се наоќаат во ситуација кога имаат...

Моето семејство | Нема коментари

Феноменален трик за впивање на потта од пазувите

Феноменален трик за впивање на потта од пазувите

Дамките од пот на облеката за време на овие големи горештини можат да бидат проблем за перење… Со помош на овој лесен трик, нема да имате проблеми и во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ефикасна диета со портокал за брзо слабеење

Ефикасна диета со портокал за брзо слабеење

Сакате брзо да слабеете? Ви предлагаме ефикасна диета со портокал. Со помош на ова четири дневна диета килограмите се топат брзо, а ќе се чувствувате...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Боите кои одговараат на сите жени

Боите кои одговараат на сите жени

Црната, темно сината, виолетовата и сивата боја се бои кои подеднакво добро им стојат на сите жени, а секоја од нив испраќа одередена порака! Црна. Ова...

Мода | Нема коментари

Дознајте дали вашиот партнер е незадоволен во кревет

Дознајте дали вашиот партнер е незадоволен во кревет

Никогаш не било тајна дека мажите го обожуваат сексот, но долго време се веруваше дека тие не се пребирливи во креветот, сè додека ја добиваат омилената...

Секс и Односи | Нема коментари

Започнете да ги отстранувате брчките околу очите веднаш!

Започнете да ги отстранувате брчките околу очите веднаш!

Брчките под очите можат да се појават од различни причини и во помладата возраст. Тоа зависи од здравствената состојба, квалитетот на шминката или...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Уштипци од стар леб!

Уштипци од стар леб!

Совршена идеја ако мачите мака со тоа што да послужите за појадок или за вечера, а притоа и одлично решение како да го искористите стариот леб. Служете ги...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk