← НАЗАД НА БОЗА
Што вашиот ракопис зборува за вас? (Видео)

Што вашиот ракопис зборува за вас? (Видео)

Начинот на кој пишувате зборува многу за вашата личност. Дали ставате точка над буквите и, како ја прецртувате буквата t, и многу други карактеристики на...

Интересно | Нема коментари

Cap Rocat, Мајорка – хотелот со многу раскош и шпански дух !

Cap Rocat, Мајорка – хотелот со многу раскош и шпански дух !

Се наоѓа на Мајорка, а ќе Ви го овозможи најубавиот одмор во Вашиот живот… Ова неверојатно издание, кое овозможува импозантен поглед кон морето, на...

Патувај | Нема коментари

Пица – ролат: Неодоливо сочна и вкусна

Пица – ролат: Неодоливо сочна и вкусна

Потребни состојки за тестото: 1 лажичка сув квасец 1 голема лажица шеќер 180 мл топла вода 1 лажичка сол ½ лажица маслиново масло 300 грама...

Мојата кујна | Нема коментари

Најдоброто што можете да го направите за вашите деца е…?

Најдоброто што можете да го направите за вашите деца е…?

Сигурно не ви се верува но има лекарство што помага за сите болести – од висок притисок до настинка и.т.н. И најважно е што не штити од нив. И од горе на се...

Моето семејство | Нема коментари

Интересна комбинација на стилови

Интересна комбинација на стилови

Добредојдовте на местото каде што владее хармонија! Спојувајќи два различни стилови, модерен и стар. Тули, стари столици со дрвени рамки, современи...

Мојот дом | Нема коментари

Најдобри природни чистачи на организмот

Најдобри природни чистачи на организмот

Ви ги претставуваме најдобрите детоксикатори –  намирници кои ќе го исчистат вашето тело од токсините и ќе ви ја врати вашата виткост и...

Здраво тело | Нема коментари

Како да го направите вашиот стар часовник како нов?

Како да го направите вашиот стар часовник како нов?

Многу често во домот на секој од нас има по неколку стари часовници, на кои рокот на употреба им е одамна истечен. Но не брзајте да ги фрлите, бидејќи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Еве што ги интересира мажите за време на сексот

Еве што ги интересира мажите за време на сексот

Суви пети, влакна, целулит… Ништо од тоа не им смета на мажите. Всушност она што ги интересира за време на сексот се многу поразлични работи од она што...

Секс и Односи | Нема коментари

Природна домашна крема против стареење и брчки

Природна домашна крема против стареење и брчки

Појавата на брчките е неминовна кај секоја жена, а дури ни најскапите креми не гарантираат комплетно совладување на ова козметичко несовршенство. Ако...

Убавина | Нема коментари

Плишани сакоа

Плишани сакоа

Ако сакате да имате едно есенско парче кое е убаво и впечатливо тогаш без сомнеж одберете плишан блејзер. Многу пати до сега пишувавме за тоа дека...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk