← НАЗАД НА БОЗА
Зошто ни треба зелениот чај за забрзано слабеење

Зошто ни треба зелениот чај за забрзано слабеење

За да се ослободиме од масните наслаги најважно е да направиме ревизија на своите животни навики. Зелениот чај пак, дополнитлно ќе помогне за побргу да...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Од ова побрзо не може: Колач за 2 минути!

Од ова побрзо не може: Колач за 2 минути!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 јајце * 3 лажици масло * 4 лажици шеќер * 2 лажици какао * 3 лажици брашно * 3 лажици млеко * 3 лажици издробено чоколадо НАЧИН...

Мојата кујна | Нема коментари

Оваа Плејбој зајачица тврди дека имала афера со Трамп цели 9 месеци!

Оваа Плејбој зајачица тврди дека имала афера со Трамп цели 9 месеци!

Плејбој зајачицата Карен Мекдугал тврди дека имала афера со претседателот Доналд Трамп, но сето тоа било заташкано од страна на медиумите. Карен...

Новости | Нема коментари

Рецепти од кои болката во желудникот веднаш престанува!

Рецепти од кои болката во желудникот веднаш престанува!

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан. Пијте...

Здраво тело | Нема коментари

Принцот и бракот повеќе не се дел од соништата на современите девојки

Принцот и бракот повеќе не се дел од соништата на современите девојки

Жените повеќе не мечтаат за свадба од соништата. Се почесто се одлучуваат за семејство, купување на стан со партнерот и вонбрачен живот. Ова можеби ќе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Во што се децата подобри од нас?

Во што се децата подобри од нас?

Фактот што како возрасни имаме повеќе одговорност и моќ не значи нужно дека и се правиме подобро од своите деца. Всушност, децата се подобри во многу...

Моето семејство | Нема коментари

Поучна приказна: Како ќе се поставиме, така ќе се однесуваат со нас

Поучна приказна: Како ќе се поставиме, така ќе се однесуваат со нас

Си бил некој човек кој живеел во јужна Индија и сакал да тргне по патот на духовноста. Тоа во Индија значело да се изолираш од луѓето, да седнеш некаде на...

Интересно | Нема коментари

Исушеното солено езеро во Боливија е рај на Земјата

Исушеното солено езеро во Боливија е рај на Земјата

Salar de Uyuni, најголемото исушено солено езеро на светот е вистински рај на Земјата. Овде небото и земјата се спојуваат во едно, и прават волшебен поглед, кој...

Патувај | Нема коментари

Инспирација на денот: Леопард палто

Инспирација на денот: Леопард палто

Денеска ќе ве запознаеме со еден не толку нов, но исклучително убав моден тренд. Палтата со леопард принт царуваат во модата со полна сила. Затоа,...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk