← НАЗАД НА БОЗА
Прва прошетка на Ана Ивановиќ со синот

Прва прошетка на Ана Ивановиќ со синот

Бившата тенисерка Ана Ивановиќ неодамна стана мајка и ужива во секој миг кој го поминува со својот наслeдник. https://www.instagram.com/p/Bg1H4-Zg27g/?utm_source=ig_embed Дека...

Новости | Нема коментари

Sans Souci –  Неверојатен хотел во Виена

Sans Souci – Неверојатен хотел во Виена

Sans Souci хотелот – ги спојува неверојатниот луксуз, чистата ексклузивност, уметноста, елеганцијата, гламурозниот дизајн и слаткото задоволство на...

Патувај | Нема коментари

Гриз коцки. Многу едноставни

Гриз коцки. Многу едноставни

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:  Кора * 1/2л вода * 1/2л млеко * 200гр шеќер * 200гр гриз * 100гр чоколадо Фил * 1л млеко * 4 пудинга од ванила * 10 лажици шеќер *...

Мојата кујна | Нема коментари

Впечатлива вила со прекрасен поглед

Впечатлива вила со прекрасен поглед

Со локација во јужниот дел на Бали, Longhouse Holiday Vila е мешавина на традиционален дизајн и модерен комфот, нудејќи ви престој за паметење… Големата тераса...

Мојот дом | Нема коментари

Развојот на венчаниците и нивното значење низ вековите

Развојот на венчаниците и нивното значење низ вековите

На денот на нивната венчавка, жените од стариот Египет специјално се облекувале, облечени во долги фустани, шарени наметки, додека на главата носеле...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ослободете се од бактериите во желудникот на сигурен и ефикасен начин со помош на смокви и маслиново масло

Ослободете се од бактериите во желудникот на сигурен и ефикасен начин со помош на смокви и маслиново масло

Бактериите во желудникот се многу честа болест во денешно време, се лекуваат многу долго и тешко. Ви препорачуваме еден сигурен лек против бактерии во...

Здраво тело | Нема коментари

12 трикови за полесно да го спакувате вашиот куфер

12 трикови за полесно да го спакувате вашиот куфер

Сигурни сме дека додека патувате на сакате со вас да носите огромни куфери кои постојано ќе ви пречат, затоа погледнете ги овие 12 лесни трикови за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што се случува со нашето тело кога ќе потонеме во длабок сон?

Што се случува со нашето тело кога ќе потонеме во длабок сон?

Со влегувањето во REM фазата на спиење, најдлабока од сите, мускулните екстремитети се парализираат и движењето е невозможно. Оваа парализа може да се...

Интересно | Нема коментари

Диета „Златно семе” – не може да биде поедноставна!

Диета „Златно семе” – не може да биде поедноставна!

Главната разлика меѓу диетата “Златно семе” и повеќе други диети е во тоа што никогаш нема да бидете гладни. Доколку сте испробале разни диети и не сте...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Тексас на тексас – новиот тренд за оваа сезона

Тексас на тексас – новиот тренд за оваа сезона

Тексасот никогаш не излегува од мода и е постојано присутен – ако погледнете наназад низ годините, тексас парчињата се секогаш тренди. Тексасот е...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk