← НАЗАД НА БОЗА
Обложувалниците типуваат: Еве кои имиња се во игра за новиот британски принц

Обложувалниците типуваат: Еве кои имиња се во игра за новиот британски принц

Веднаш по раѓањето на вториот син на Вилијам и Кејт, британските обложувалници почнаа да прифаќаат облози во врска со името на бебето. Меѓу...

Новости | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Потпечено пире од компири

Потпечено пире од компири

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 лажица путер + 25гр стопен путер, за полевање * 1 кафена чаша млеко * 5 компири * сол по вкус * 20гр пармезан НАЧИН НА...

Мојата кујна | Нема коментари

Пролет во риги: Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Пролет во риги: Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Некаде помеѓу камбекот на модата од 80-тите, везените цветови, џинсот и карнерите, оваа пролет суптилно се враќа и сината кошула со пруги. Иако не е еден...

Мода | Нема коментари

Внесете ја пролетта во вашиот дом

Внесете ја пролетта во вашиот дом

Пролетта ве исполнува со енергија, свежина и многу радост. Тоа прекрасно чувство на воодушевување од убавата природа внесете го и во вашиот...

Мојот дом | Нема коментари

Тема за пролетните свадби – Декорации со црешови цветови

Тема за пролетните свадби – Декорации со црешови цветови

Пролетта е можеби најубавото годишно време за прославување на љубовта. Пријатно топло, сончево и цветови во цут, што повеќе би можеле да посакате? Една...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најефективниот домашен лек за синуси

Најефективниот домашен лек за синуси

Ако мислите дека сте пробале се што сте можеле, и не сте пронашел лек, ви предлагаме една домашна рецепта за која не ви е потребно многу време ниту...

Здраво тело | Нема коментари

За подуеност, гасови и помалку килограми – овој пијалок навистина ќе ви помогне

За подуеност, гасови и помалку килограми – овој пијалок навистина ќе ви помогне

Запекот и лошиот режим на исхрана се најчестите причини за подување на стомакот и гасови. Доколку сакате да се ослободите од тоа непријатно чувство...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Каква си ти? Ледена кралица, нежна принцеза или вечен оган

Каква си ти? Ледена кралица, нежна принцеза или вечен оган

Некој беше рекол дека жените се како сезоните, а мажите како ветровите. Што и дефиниција да сте слушнале за себе, сепак, едно е сигурно – вие сте...

Интересно | Нема коментари

Како да се ослободите од лошата миризба на кромид и лук?

Како да се ослободите од лошата миризба на кромид и лук?

Кромидот и лукот се одлични состојки во храната, кои во голема мера може да придонесат за вкусот на оброкот, но уживењето во нивниот вкус ќе го платите со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk