← НАЗАД НА БОЗА
Животот повеќе не е само твој … Стана татко !

Животот повеќе не е само твој … Стана татко !

Многу татковци се загрижени поради големите промени кои мора да ги направат за да ја преземат новата улога. Обично не ја сфаќаат битната вистина за...

Моето семејство | Нема коментари

Кембриџ диета

Кембриџ диета

Оваа диета позната како Кембриџ диета е смислена во Велика Британија во 1970 година од доктор Ален Ховард од Кембриџ ни се базира на дневен внес од 440 до 1.500...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Омбре велигденски јајца

Омбре велигденски јајца

Употребете ја вашата креативност и од велигденските јајца направете ремек дела во популарниот омбре стил. Бојадисувањата јајца може да биде забавно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Блезјер + фармерки = добитна комбинација

Блезјер + фармерки = добитна комбинација

Фармерките се парче облека кое оди со се, но кое се носи во неформалните и лежерните прилики. За вечера или свечена прилики обично изборот паѓа на...

Мода | Нема коментари

7 Факти дека можете да најдете љубов на било која годишна возраст

7 Факти дека можете да најдете љубов на било која годишна возраст

Можно е да најде љубов на секоја возраст – не мора да бидете млади за да го пронајдете вашиот партнер. Затоа често, жените мислат дека тие се престари за...

Секс и Односи | Нема коментари

Маска со лимон за стегната кожа

Маска со лимон за стегната кожа

Како што е многу добро познато, лимонот има својство да ја затега кожата, а освен тоа витаминот Ц кој го има во доволни количини има функција на...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk