← НАЗАД НА БОЗА
ПОЧНЕТЕ УШТЕ УТРЕ: Ако сакате да слабеете треба да јадете точно во ова време!

ПОЧНЕТЕ УШТЕ УТРЕ: Ако сакате да слабеете треба да јадете точно во ова време!

Научниците долго се обидувале да откријат дали времето на оброк има врска со метаболизмот и таложењето масти и конечно дошле до заклучок дека овие две...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Лето во риги: Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Лето во риги: Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Секоја година, различен дезен стапува на сцена: цветен, точкаст, 3Д принт, африкански принт… Но, само еден дезен е вечен и секогаш популарен:...

Мода | Нема коментари

Љубовна хемија – мит или реалност?!

Љубовна хемија – мит или реалност?!

Многу луѓе ја бараат личноста со која ќе ја почуствуваат “хемијата”. Но произлегло дека таа е неверодостоен показател на иднината на врската. Се што...

Секс и Односи | Нема коментари

Како да ја забавите појавата на бели влакна

Како да ја забавите појавата на бели влакна

Како што луѓето стареат, така нивната кожа се менува, а косата им побелува. Ова е природниот процес на стареење и е невозможно да се избегне, но сепак...

Убавина | Нема коментари

10 чудни обичаи од светот поврзани со раѓањето на детето

10 чудни обичаи од светот поврзани со раѓањето на детето

Бебиња во картонски кутии Наместо во дрвена или пластична колевка или креветче, во Финска, децата често се сместени во картонска кутија, а тоа се...

Моето семејство | Нема коментари

Вежби за помладо лице

Вежби за помладо лице

И без многу скапоцени креми и хируршки процедури, можно е да ги затегнете различните делови на лицето и да ги намалите брчките, одосно да ги отсраните...

Убавина | Нема коментари

Влошки за детоксификација ги извлекуваат опасните отрови од вашето тело

Влошки за детоксификација ги извлекуваат опасните отрови од вашето тело

Влошките за детоксификација за првпат се применети во Јапонија. Тие се поставуваат на табаните пред спиење, а наутро кога ќе ги отстраните ќе ги видите...

Здраво тело | Нема коментари

Направете си сами природен и моќен балсам за усни

Направете си сами природен и моќен балсам за усни

Може лесно и едноставно да се направи без никакви хемиски конзерванси и адитиви. “Лабело” или балсам за заштита на усните за ладното и ветровито време,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Посакувана линија пред лето: 3 часовна диетa

Посакувана линија пред лето: 3 часовна диетa

Дефиницијата 3 часовна диета, воглавно се темели на концепцијата дека најдобриот начин за отстранување на вишокот килограми се постигнува со редовна и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ова лето е модерно: Јакни без ракави

Ова лето е модерно: Јакни без ракави

Јакните без ракави се нова шема ова лето. Може не звучи корисно, исто како чајник без рачка, ама така кажуваат оние кои ги контролираат модните...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk