← НАЗАД НА БОЗА
Жените повеќе сакаат секс, а не врска?

Жените повеќе сакаат секс, а не врска?

Некогаш се мислело дека само мажите сакаат секс без обврска. Меѓутоа, анкетата која ја извршил порталот "My Celebrity Fashion" покажала дека работите се сосема...

Секс и Односи | Нема коментари

Хороскопот ја открива вашата карма

Хороскопот ја открива вашата карма

Овен Овој знак укажува дека за време на минатите инкарнации сте биле премногу зависни од туѓите мислења. Од непозната причина сте мислеле дека другите...

Интересно | Нема коментари

Магнет за романтични души

Магнет за романтични души

Има денови кога нашите умови едноставно имаат потреба од исклучување. За жал, не можеме да тргнеме на патување кога ќе посакаме. Тоа се случува по едно...

Патувај | Нема коментари

Гответе и штедете: Направете го овој волшебен десерт

Гответе и штедете: Направете го овој волшебен десерт

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 филџан брашно * половина филџан шеќер во прав * 6 лажици какао * 2 лажичиња прашок за пециво * ¼ лажиче сол * половина филџан...

Мојата кујна | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Откријте зошто невестите носат вел на денот на венчавката

Откријте зошто невестите носат вел на денот на венчавката

Носењето вел на денот на венчавката потекнува од времето на Римското Царство. Тогаш невестата од глава до петици била покриена со црвено платно кое го...

Мојата венчавка | Нема коментари

Беспрекорен стамбен комплекс

Беспрекорен стамбен комплекс

Фантастичниот комплекс на Менхетен, наречен The Charles, е дизајниран од страна на студиото David Collins од Лондон… Дизајнерите велат дека овој проект се...

Мојот дом | Нема коментари

Зошто децата би требало да растат во потивко опкружување?

Зошто децата би требало да растат во потивко опкружување?

Современите домови не можат без ТВ, радио и други средства кои го одвлекуваат вниманието, а тоа може во голема мерка да влијае врз развојот на речникот...

Моето семејство | Нема коментари

Направете сами украсни сандали

Направете сами украсни сандали

Инспирирани од индиската традиција, босите сандали влегоа во западниот свет и станаа барано модно парче за летната сезона. Босите сандали се достапни...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Фантастична диета со кисело млеко

Фантастична диета со кисело млеко

Ако сакате за кратко време да влезете во форма, ви нудиме една фантастична диета. Диетата трае 7 дена и се намалуваат од 4-6 килограми.   Принципот е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk