← НАЗАД НА БОЗА
Водич за идеални панталони за ова лето

Водич за идеални панталони за ова лето

Долги и широки, килот-моделот, износени фармерки до глужд, подвиткани со машки крој, со шари, бели, во пастелни тонови или со црно-бел принт се моделите...

Мода | Нема коментари

Лек од нашите баби за помош при лекување на белодробни заболувања

Лек од нашите баби за помош при лекување на белодробни заболувања

Многумина имаат различни проблеми со белите дробови, но најчестите се астма, бронхитис и различни облици на кашлица. Проблемите можат да бидат...

Здраво тело | Нема коментари

Дали е во ред врската да се сведува само на секс ?

Дали е во ред врската да се сведува само на секс ?

Луѓето остануваат во врска од различни причини…Меѓутоа, што со оние кои одлучуваат да останат во врска само поради сексот? Освен што е незрело, има ли...

Секс и Односи | Нема коментари

Без витамин Ц брзо се старее! 4 пати побрзо!

Без витамин Ц брзо се старее! 4 пати побрзо!

Четири пати побрзо стареат клетките ако во нив нема доволно витамин Ц, според последното јапонско истражување. За ова сведочат објавените резултати на...

Убавина | Нема коментари

Специјално тесто за отстранување на брадавици

Специјално тесто за отстранување на брадавици

Доколку сакате брзо да ги отстраните брадавиците од папилома вирус по кожата, нужно е да ја покриете со специјално тесто. За да го подготивте, измешајте...

Здраво тело | Нема коментари

Како да ги исчистите мозолчињата од лицето!

Како да ги исчистите мозолчињата од лицето!

За да имате чиста и убава кожа, треба време, постојаност и напорт. Дерматолозите може да ви препорачуваат многу производи, но некои од нив се скапи и може...

Убавина | Нема коментари

Како зборуваат бебињата: Со движења сугерираат што им треба

Како зборуваат бебињата: Со движења сугерираат што им треба

Вашето малечко ќе го погледне саканиот предмет, ќе емитува звуци и ќе мавта со рацете, сaмо е важно да го слушате.. Бебињата се паметни “мали луѓе” и...

Моето семејство | Нема коментари

Правилно ли се храните? Тест создаден од нутриционисти!

Правилно ли се храните? Тест создаден од нутриционисти!

Колку пати на ден се храните? А) 3 пати и повеќе, Б) 2 пати, В) еднаш. Често ли појадувате? А) секогаш, Б) еднаш седмично, В) ретко. Од што се состои...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сини или зелени – бојата на очите открива колку сте посебни

Сини или зелени – бојата на очите открива колку сте посебни

Дознајте колку сте посебни според бојата на вашите очи. Многумина ги сметaат сините и зелените очи за најубави, па погледнете колку се посебни тие...

Интересно | Нема коментари

Пролетни торти

Пролетни торти

Доколку сте се одлучиле за пролетна венчавка, тогаш покрај декорацијата и бидермаерот, и тортата мора да биде во духот на природата и неодоливите бои...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk