← НАЗАД НА БОЗА
Како да се претвориш во жена која секој маж ја посакува?

Како да се претвориш во жена која секој маж ја посакува?

Дали некогаш сте се запрашале зошто има жени кои не се одликуваат со кој знае каква надворешност а сепак се толку пожелни од мажите? Такви на кои по само...

Секс и Односи | Нема коментари

Како да го излупите Вашето велигденско јајце за само 10 секунди ?

Како да го излупите Вашето велигденско јајце за само 10 секунди ?

Овие неколку денови ќе бидеме сведоци на преубаво бојадисаните јајца, меѓутоа, симболично, на ден Велигден, ќе бидат и наш омилен оброк. Сакате ли да го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Три комбинации со долги здолништа

Три комбинации со долги здолништа

Долгите здолништа, освен што се пријатни за носење, со паметен избор на модни додатоци, можат многу лесно да добијат бизнис, па дури и гламурозен изглед....

Мода | Нема коментари

Хит десерт: Рецепт за Тирамису готов за 28 секунди!

Хит десерт: Рецепт за Тирамису готов за 28 секунди!

Ви се јаде нешто слатко и брзо? Нема да најдете ништо побрзо од овој рецепт кој го претставува Gordon Ramsey. Испробајте го ова тирамису готово за помалку од...

Мојата кујна | Нема коментари

Велигденска јајца од конец

Велигденска јајца од конец

Интересна, убава декорација за Вашите комоди и Велигденската трпеза , која се прави на многу едноставен и лесен начин. Потребни Ви се 15 минути од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Дознајте: Зошто си подаруваме и зошто се кршиме со јајца за Велигден

Дознајте: Зошто си подаруваме и зошто се кршиме со јајца за Велигден

Подарувањето јајца потекнува од библиски настан. Се смета дека по смртта на Исус, Марија Магдалена тргнала во Рим за да го проповеда евангелието. Кога се...

Интересно | Нема коментари

Велигденска декорација за вашата трпеза

Велигденска декорација за вашата трпеза

Се ближи Велигден, еден од најголемите и најрадосните Христијански празници. Фарбањето на јајца е нешто на што најмногу се радуваат децата, но и...

Мојот дом | Нема коментари

Маникир од лушпи на велигденски јајца!

Маникир од лушпи на велигденски јајца!

Освен што се убави, носат позитивно расположение и ја симболизираат верата и традицијата, велигденските јајаца, односно нивната лушпа можете да ја...

Убавина | Нема коментари

Слатки и интересни фустанчиња… За да блеснете на најубавиот празник –Велигден !!!

Слатки и интересни фустанчиња… За да блеснете на најубавиот празник –Велигден !!!

Уште од малечки, се присетуваме на Велигденските утра кога нашите мајки нé облекуваа во најубавите, нови фустанчиња… Тогаш не можевме да го знаеме...

Мода | Нема коментари

Зошто мажите губат интерес во бракот?

Зошто мажите губат интерес во бракот?

Не е тајна дека повеќето женети мажи после извесно време губат интерес во бракот и кон партнерката. Во кои моменти на мажот почнува да му станува досадно...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk