Архива

април 2018

Пребарување

Потребни состојки: –          500 гр брашно –          30 гр квасец –          2 лажици шеќер –          2 жолчки –          малку…

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Бисквити  500-600 грама 3-4 супени лажици слатко или мармалад од портокал 2-3 супени лажици мармалад од кајсија…

Доколку сакате тиквички, но и некој килограм помалку, пробајте ја оваа диета која го чисти вашиот организам, но ги…