← НАЗАД НА БОЗА
Диета со тиквички

Диета со тиквички

Доколку сакате тиквички, но и некој килограм помалку, пробајте ја оваа диета која го чисти вашиот организам, но ги чисти и килограмите.   Тиквичките...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Најлесен начин да ја истакнете убавината на вашите очи

Најлесен начин да ја истакнете убавината на вашите очи

Нежна и секси шминка: Доколку сакате шминка за очи која е дефинирана, ама не е претешка, исцртајте го горниот капак со црно моливче, а долниот со кафено....

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Протекоа детали од мемоарите: Претходниот брак Меган го раскинала преку поштарот

Протекоа детали од мемоарите: Претходниот брак Меган го раскинала преку поштарот

Поранешната актерка, а сега најпопуларната идна невеста, Меган Маркл, ненадејно одлучила да се разведе од првиот брак. Толку многу и се брзало да го...

Новости | Нема коментари

Заборавениот Јутикански рај

Заборавениот Јутикански рај

Некогаш беше познато како место за младите луѓе и љубителите на добри забави, а сега се трансформираше во луксузна летна дестинација, совршено место за...

Патувај | Нема коментари

Мила торта

Мила торта

Вкус кој буди зависност!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За тесто: 8 жолчки 250 грама шеќер 1 лимон 140 грама брашно За фил: 0,5 децилитри млеко 2 супени...

Мојата кујна | Нема коментари

Овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат да ги оставите цигарите !

Овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат да ги оставите цигарите !

Ако сакате да ги оставите цигарите, овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат… Истражување на Универзитетот во Бафало ја најде врската помеѓу исхраната...

Здраво тело | Нема коментари

Ослабете до 5 килограми за 4 дена!

Ослабете до 5 килограми за 4 дена!

Диетата чии главни состојки се медот и овесните снегулки, е особено погодна за чистење на организмот од акумулираните токсини. Важно е сепак да не...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Новото бебе – момче или девојче ?!

Новото бебе – момче или девојче ?!

Режимот на исхрана на идната мајка дефинитивно има влијание врз полот на бебето, што таа ќе го зачне. За да забремените со девојче, конзумирајте редовно...

Моето семејство | Нема коментари

Креативни Велигденски јајца

Креативни Велигденски јајца

Сакате да бидете оргинални за Велигден? Тогаш проверете неколку идеи кои ќе ви помогнат во овој потфат: Обоени стапчиња Завиткајте ги со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk