← НАЗАД НА БОЗА
Плисирани здолништа

Плисирани здолништа

Најромантичен тренд оваа сезона. Плисирано здолниште – пат до женственоста и необичнот стајлинг! Романтично, а бескрајно шик, подеднакво кежуал и...

Мода | Нема коментари

Според науката, ова се мажите кои најверојатно ќе ви обезбедат оргазам

Според науката, ова се мажите кои најверојатно ќе ви обезбедат оргазам

Конечно, оргазмите се сведоа на наука! Имено, истражувачите од Универзитетот во Албани прашале група жени, кои се во хетеросексуални врски, за нивните...

Секс и Односи | Нема коментари

Интересни Велигденски декорации

Интересни Велигденски декорации

Многу наскоро во нашиот дом ќе завладее празнична атмосвера. Овој пат ќе ви понудиме неколку интересни, преубави декорации кои ги имаат Велигденските...

Мојот дом | Нема коментари

Коса Винтиџ-пунџа: За елегантни дами со стил (ВИДЕО)

Коса Винтиџ-пунџа: За елегантни дами со стил (ВИДЕО)

Ниско завиткан кок е класика меѓу фризурите, бидејќи е чест избор на припадниците на благородничките семејства, како во минатото, така и денес. Станува...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Блиска е со Кејт Мидлтон, но која е дамата од кралското семејство која ја учи Меган Маркл на правилата?

Блиска е со Кејт Мидлтон, но која е дамата од кралското семејство која ја учи Меган Маркл на правилата?

Меган Маркл за два месеци ќе стане членка на британското кралско семејство, а во краток период морала да се откаже од својата досегашна кариера и начин...

Новости | Нема коментари

Дали сте манипулативни, ранливи или храбри? Месецот на раѓање ќе во открие

Дали сте манипулативни, ранливи или храбри? Месецот на раѓање ќе во открие

Месецот на Вашето раѓање влијае на Вашиот карактер, многу повеќе отколку хороскопскиот знак. За разлика од астрологијата, за ова постојат одредени...

Интересно | Нема коментари

Мусака од блитва

Мусака од блитва

Потребни состојки: 4 китки блитва или спанаќ 1 главица кромид 400гр. мелено месо 2 јајца 1 павлака 1кг. компир. Сол, бибер, млеко.   Начин на...

Мојата кујна | Нема коментари

Силата на имунитетот зависи најмногу од исхраната до 12-сет годишна возраст

Силата на имунитетот зависи најмногу од исхраната до 12-сет годишна возраст

Бидејќи нашиот имунитет започнува да се формира уште во утробата на мајката и созрева на 12-ет годишна возраст, логично е да се стигне до заклучокот дека...

Здраво тело | Нема коментари

Шармантен дом со урбани димензии

Шармантен дом со урбани димензии

Апартманот во Стокхолм, е прекрасен, удобен, топол и пријатен… Премногу шармантен, за да можете да му одолеете. Во него и покрај сите пресметки, владеат,...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk