← НАЗАД НА БОЗА
Три едноставни трикови кои можат да ве ослободат од чувството на глад

Три едноставни трикови кои можат да ве ослободат од чувството на глад

Драстичното губење на килограми бара и драстични мерки како што се контролирана диетална исхрана и физичка активност. Но, тоа што ќе ви го откриеме не е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Прочистете го и освежете го организмот со овој пијалок: Природен еликсир за црниот дроб!

Прочистете го и освежете го организмот со овој пијалок: Природен еликсир за црниот дроб!

Прочистете го организмот и црниот дроб Нашиот црн дроб е под големо оптоварување, поради нечистотијата што секојдневно ја внесуваме преку...

Здраво тело | Нема коментари

Избегнете ги грешките при фарбање на косата

Избегнете ги грешките при фарбање на косата

Промената на бојата на коса може да биде навистина забавно, но само доколку не ги направите големите грешки кои би можеле да направат да зажалите што сте...

Убавина | Нема коментари

Истражување: Кој маж сака мали, а кој големи женски гради?!

Истражување: Кој маж сака мали, а кој големи женски гради?!

Она што влијае на вкусот на мажите кога станува збор за нивниот избор на женски гради е и тоа колку пари заработуваат! Психолозите Вирен Свами и Мартин...

Секс и Односи | Нема коментари

Кои работи ви носат среќа според вашиот зодијачки знак?

Кои работи ви носат среќа според вашиот зодијачки знак?

Откријте кои нешта на вашиот зодијачки знак му носат среќа. ОВЕН Цвеќе: полско цвеќе Боја: сите нијанси на црвена Скапоцен камен: аметист и...

Интересно | Нема коментари

Раскошните вили на Сејшелите

Раскошните вили на Сејшелите

Главната така наречена хотелска зона на Канкун се протега по должината на 20км долгиот песочен брег. Овој ресосрт содржи трговски центри, прекрасни...

Патувај | Нема коментари

Мус од боровници

Мус од боровници

Потребни состојки: 400мл јогурт од боровници 400гр боровници 400мл слатка павлака 100гр шеќер во прав 1 пакетче ванилин шеќер лимон 15гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Чајот од магдонос го регулира месечниот циклус

Чајот од магдонос го регулира месечниот циклус

Магдоносот е пожелна намирница за секоја жена. Чајот од магдонос е одличен за губење на вишокот килограми, а исто така успешно го регулира и нередовниот...

Здраво тело | Нема коментари

Топ 5 најелегантни венчаници на сите времиња

Топ 5 најелегантни венчаници на сите времиња

Овие фустани ги кои ги носеа најпознатите невести се безвременска инспирација за невестите и дизајнерите. Се уште инспирираат до денешен ден ....

Мојата венчавка | Нема коментари

Прекрасен дом на фарма – повеќе од задоволство…

Прекрасен дом на фарма – повеќе од задоволство…

Stock Farm Residence e дизајниран од страна на студиото Locati Architects. Оваа преубава, топла резиденција е лоцирана во малото гратче Хамилтон, во Монтана, САД....

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk