Архива

мај 2018

Пребарување

Драстичното губење на килограми бара и драстични мерки како што се контролирана диетална исхрана и физичка активност. Но, тоа што ќе ви го откриеме не е диета ниту магична направа која топи килограми, туку три едноставни трикови со кои ќе се ослободите од чувството на глад. 1. Кисели краставици Киселите…

Прочистете го организмот и црниот дроб Нашиот црн дроб е под големо оптоварување, поради нечистотијата што секојдневно ја внесуваме преку преработената храна, шеќер, масти,…

Потребни состојки: 400мл јогурт од боровници 400гр боровници 400мл слатка павлака 100гр шеќер во прав 1 пакетче ванилин шеќер лимон 15гр желатин Припрема: Желатинот…