← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Гладијаторски сандали

Гладијаторски сандали

И оваа сезона  како и претходната, гладијаторките   повторно се меѓу  „најжешките“  трендови во однос на обувките. Актуелноста на овие модели на...

Мода | Нема коментари

9 едноставни начини да си секогаш посакувана

9 едноставни начини да си секогаш посакувана

Една жена во секоја ситуација треба да биде Жена! За жал нашата емоционалност е голема пречка во овој поглед. Често кога сме вознемирени кажуваме...

Секс и Односи | Нема коментари

Волшебните точки на лицето: Како да ја излечиме настинката и да го отстраниме заморот за неколку минути?

Волшебните точки на лицето: Како да ја излечиме настинката и да го отстраниме заморот за неколку минути?

По долго стоење пред компјутер или по долго возење сосема е нормално очите да се почувствуваат изморени. А заедно си нив и целото тело. Но, заморот можете...

Здраво тело | Нема коментари

Искористете ги старите фармерки

Искористете ги старите фармерки

Искористете ги старите фармерки и направете фини несесери за чување шминки, и други аксесоари. Ќе ви бидат потребни конец, ножици, фармерки,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Три правила за појадок кои ќе ви помогнат да ослабнете

Три правила за појадок кои ќе ви помогнат да ослабнете

Јадете рано Истражувањата докажаа дека доручекот го подобрува метаболизмот и со тоа чувствуваме помалку глад во текот на денот, поздраво ручаме и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

На кого ќе личи моето дете?

На кого ќе личи моето дете?

Што ќе ви се роди – момче или девојче, зависи од тоа, каква таткова клетка се споила со мајчината, за да даде почеток на нов живот. Во половина зрели машки...

Моето семејство | Нема коментари

Маска од лук, со која ќе се подмладите за 20 минути!

Маска од лук, со која ќе се подмладите за 20 минути!

Маската од лук и помага на кожата да остане млада подолго време и да добие свеж изглед. Миризбата не е многу пријатна, и да се направи таква процедура не е...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk