← НАЗАД НА БОЗА
Вода од која се слабее!

Вода од која се слабее!

Нутриционистот Синтија Сас, која го смислила овој пијалок, вели дека освен што ги топи килограмите, има и позитивен ефект врз варењето и ја намалува...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Завиткајте се во прозирна фолија – исчистете го организмот од токсини и ослабете!

Завиткајте се во прозирна фолија – исчистете го организмот од токсини и ослабете!

Виткањето со проѕирна фолија стана популарна козметичка процедура, чиј ефект се базира на создавање на ефект на стакленик. Ова ја зголемува...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Дуа Липа ќе пее на финалето од Лигата на шампионите

Дуа Липа ќе пее на финалето од Лигата на шампионите

Популарната британска пејачка Дуа Липа ќе настапи на 26 мај на стадионот во Киев пред почетокот на финалниот натпревар од Лига на шампионите меѓу Реал...

Новости | Нема коментари

Направете вкусни нутела колачиња само со 3 состојки!

Направете вкусни нутела колачиња само со 3 состојки!

Кремот нутела веќе содржи многу додатоци (масти, млеко, чоколадо..) кои инаку треба да ги имате доколку правите амерички колачиња, или браунис. Доколку...

Мојата кујна | Нема коментари

Романтични детали

Романтични детали

Цвеќето е најстариот накит за женската коса. Природно или вештачко, секогаш е романтичен детал. Доколку сте млади и венчавката е од неформален тип, ние...

Мојата венчавка | Нема коментари

Прекрасна вила која ќе ве остави без зборови

Прекрасна вила која ќе ве остави без зборови

Оваа прекрасна вила се наоѓа на 10 минути од центарот на Остин, што е идеално за шопинг и за забава. Вилата Ascosa е направена со цел да се прифатат новите и...

Мојот дом | Нема коментари

Жените доживуваат два вида на оргазам

Жените доживуваат два вида на оргазам

Со векови лекарите инсистираат дека жените можат да доживеат два вида на оргазам – клиторичен и вагинален. Разликата помеѓу двата типа задоволство,...

Секс и Односи | Нема коментари

Модерни и шик еспадрили

Модерни и шик еспадрили

Еспадрилите датираат уште од праисторијата, бидејќи ѓоновите од јута и воопшто, ѓоновите изработени од природни материјали биле единствениот можен...

Мода | Нема коментари

Народна рецепта за намалена функција на штитната жлезда

Народна рецепта за намалена функција на штитната жлезда

Намалената функција на штитната жлезда е чест проблем кај луѓето. Денес ќе ви претставиме народна рецепта, која може да ви помогне да се ослободите од...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk