← НАЗАД НА БОЗА
Кендал Џенер ги загуби градите на социјалните мрежи

Кендал Џенер ги загуби градите на социјалните мрежи

Кендал Џенер, е една од најзгодните, најплатените и моментално најангажираните манекенки деновиве се најде на мета на разни критики, почнувајќи од...

Новости | Нема коментари

Грисини

Грисини

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * сол по вкус * 10гр рузмарин * маслиново масло по вкус * 200гр тесто за пица НАЧИН НА ПОДГОРОВКА: Го растегнуваме тестото за...

Мојата кујна | Нема коментари

Бебето треба да спие со мама до 3 годишна возраст

Бебето треба да спие со мама до 3 годишна возраст

Бебињата треба да спијат заедно со своите мајки до навршувањето на 3 годишна возраст тврдат експертите во областа. Набљудувајќи го сонот на...

Моето семејство | Нема коментари

Рецепт: Како да направите сируп за отстранување на маснотиите од крвта?

Рецепт: Како да направите сируп за отстранување на маснотиите од крвта?

Покачените маснотии во крвта или холестеролот, се проблеми со кои се борат многу од луѓето во современиот свет. Тоа е поврзано со начинот на живот и со...

Здраво тело | Нема коментари

Најдобрите цветни комбинации

Најдобрите цветни комбинации

Модниот тренд кој го одбележа ова лето се парчињата облека со цветен дезен кои се секогаш вистински комплимент за секоја жена. Без разлика на...

Мода | Нема коментари

Романтични невестински фризури со плетенки и цветни венчиња

Романтични невестински фризури со плетенки и цветни венчиња

Најубавиот женски украс – косата е една од поважните работи кога станува збор за невестинското стилизирање. Едноставно сите погледи се вперени кон...

Мојата венчавка | Нема коментари

Едноставен тест со кој ќе проверите дали јајцата се свежи!

Едноставен тест со кој ќе проверите дали јајцата се свежи!

Со оглед на тоа дека јајцата се како во школка, тешко е да знаеме дали се свежи или не. Без оглед на тоа од каде ги купувате јајцата, сигурно секогаш сакате...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Од значење е на кој прст се носи прстенот

Од значење е на кој прст се носи прстенот

Прстен на палецот се препорачува да носат луѓето кои имаат силен карактер, емоционалните и моќните, луѓето со огромна енергија. Во хиромантијата...

Интересно | Нема коментари

Турбо диета, за три дена рамен стомак

Турбо диета, за три дена рамен стомак

Ако спаѓате во оние 99% жени кои сакаат рамен стомак за кратко време тогаш тука е вашето решение. Ова е една кратка диета која трае само три дена и е многу...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk