← НАЗАД НА БОЗА
Чудо направено од мед : 3 рецепти за мека, сјајна и здрава коса

Чудо направено од мед : 3 рецепти за мека, сјајна и здрава коса

Еден од најздравите намирници на светот  е секако медот. Сем што тој позитивно делува на нашето тело, исто така делува и на нашата кожа, но и коса....

Убавина | Нема коментари

Меган Маркл е бремена?!

Меган Маркл е бремена?!

Магазинот ОК објави вест дека принцезата Меган Маркл е бремена и дека со принцот Хари чекаат близнаци. За радосната вест дознале на медениот месец, а...

Новости | Нема коментари

Ескимо торта

Ескимо торта

Потребни состојки: –          500 гр бисквити –          1 маргарин –          4 јајца –          250 гр шеќер во прав –          250...

Мојата кујна | Нема коментари

Одмор од соништата во Акапулко

Одмор од соништата во Акапулко

Мексико дефинитивно може да се вброи во неколкуте најпопуларни светски дестинации, барем кога станува збор за местата покрај брегот. Канкун и Акапулко...

Патувај | Нема коментари

Усните, веѓите и очите откриваат се!

Усните, веѓите и очите откриваат се!

Еве објаснувања и начини на кои можете да ја протолкувате личноста на првиот состанок, а да немате нити позборувано со истата. На вас останува дали...

Интересно | Нема коментари

Малку поинакви венчаници

Малку поинакви венчаници

Сезоната на свадбите започна и без разлика дали се мислите каква венчаница да одберете за својата свадба, или каква идеја да дадете на некоја идна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ова е најпосакуваниот стан во Лондон

Ова е најпосакуваниот стан во Лондон

Поранешното музичко студио во романтичниот лондонски кварт Notting Hill е претворено во импресивен стан вреден 12 милиони долари. Во студиото, познато како...

Мојот дом | Нема коментари

Тајната на среќните деца

Тајната на среќните деца

На сите нас ни се добро познати витамините од А до К од кои децата имаат потреба. Според некои последни студии во последно време науката се обидува да ја...

Моето семејство | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Диета со јаболка – прочистува и намалува килограми

Диета со јаболка – прочистува и намалува килограми

Диетата со јаболки ќе ви помогне да ги нормализирате метаболните пореметувања и да ја намалите телесната тежина. Освен тоа оваа диета се препорачува од...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk