← НАЗАД НА БОЗА
Малума во посета на Дубровник и Црна Гора

Малума во посета на Дубровник и Црна Гора

Познатиот реге и поп пејач кого го пратат 35 милиони обожаватели на социјалните мрежи, Малума (23) заедно со својата девојка манекенката со хрватско...

Новости | Нема коментари

Ова сигурно не го знаевте: 4 изненадувачки употреби на аспиринот

Ова сигурно не го знаевте: 4 изненадувачки употреби на аспиринот

Аспирин како еден од најчесто користените лекови не само што ги ублажува разните видови на болка, туку има и други помалку познати употреби во...

Интересно | Нема коментари

7 работи кои секоја дневната соба мора да ги има

7 работи кои секоја дневната соба мора да ги има

Најголемиот дел од секој дом зафаќа дневна соба. Не е ни чудно, имајќи во предвид дека во оваа соба домашните го минува поголемиот дел од своето време во...

Мојот дом | Нема коментари

Ова е најпопуларниот ден за венчавка за 2018 година

Ова е најпопуларниот ден за венчавка за 2018 година

Ако се омажиш или ожениш оваа година, можеби твојот датум е најсреќен за  2018 година.   Кога станува збор за свадби, трендовите постојано се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Десерт на денот: Баунти коцки

Десерт на денот: Баунти коцки

Една од најслатките асоцијации за летно време е кокосот. Неговиот освежителен вкус и летен мирис го прават уште поубав. Кокосовиот вкус често е омилен...

Мојата кујна | Нема коментари

4 знаци на слабеење за секој дел од вашето тело

4 знаци на слабеење за секој дел од вашето тело

Дали некогаш сте се запрашале зошто масноto ткиво најмногу се акумулирало на одреден дел од вашето тело? Науката вели дека распределбата на масти е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Направете сами: Лосион за сончање од само три состојки

Направете сами: Лосион за сончање од само три состојки

Иако постојат многу лосиони, креми за сончање и средства за заштита од сонце, разни мириси и заштитни фактори, многумина сè уште преферираат природни...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Фризура која е летен хит, а убаво и стои на секоја жена

Фризура која е летен хит, а убаво и стои на секоја жена

Не е лесно да се справите со долгата коса летно време, но има едноставна фризура која е многу шик и е спас од летната жештина.   Фризурата што ја...

Убавина | Нема коментари

Море: Природен благослов за човечкиот организам

Море: Природен благослов за човечкиот организам

Она што многумина не го знаат е дека со морската вода го чистите телото на природен начин. Кој не би сакал слободна детоксикација без многу болка? Тоа е...

Здраво тело | Нема коментари

4 збунувачки знаци со кои покажува дека му се допаѓате

4 збунувачки знаци со кои покажува дека му се допаѓате

Мажите често имаат проблеми да ги изразат своите чувства, но можно е да ги прочитате од начинот на кој тие се однесуваат.   Знаците што ги даваат...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk