← НАЗАД НА БОЗА
Најновата и најефикасната лимонада диета

Најновата и најефикасната лимонада диета

Ви презентираме една практична и многу ефикасна диета на база на лимон, која на многумина им помогнала  во справување со вишокот на килограми....

Фитнес и Диети | Нема коментари

Направете сами впечатлив детал за вашата коса

Направете сами впечатлив детал за вашата коса

Доколку немате идеја што со вашата коса во некоја посебна пригода, ние имаме еден предлог за вас. За да го направите овој интересен и впечатлив детал за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Дознајте какво значење имаат бемките на вашето лице

Дознајте какво значење имаат бемките на вашето лице

Секоја бемка на лицето си има свое значење. Дознајте нешто повеќе за себе токму од бемките. Позиција 1, 2, 3 Вие сте креативни, имате чувство за бизнис...

Интересно | Нема коментари

Со компир против подочници, а со песок против целулит

Со компир против подочници, а со песок против целулит

Секаде во светот жените имаат различни ритуали за убавина. Убаво е да знаете како тоа го прават другите жени, можеби токму нивниот трик вам ќе ви...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Адриана Лима на ревија дојде со дрес од Бразил

Адриана Лима на ревија дојде со дрес од Бразил

Светското фудбалско првенство е главна тема дури и во светот на модата! Тоа го покажа една од најпознатите манекенки во светот и фан на „кариоките“ –...

Новости | Нема коментари

Не обрнувај внимание на навредите од луѓето, но ниту на нивните пофалби

Не обрнувај внимание на навредите од луѓето, но ниту на нивните пофалби

Дали способноста да не обрнувате внимание на останатите луѓе, може да ви помогне да постигнете внатрешен мир? Некои велат дека позитивните и...

Интересно | Нема коментари

Вкусна торта со банани и бисквити, без печење

Вкусна торта со банани и бисквити, без печење

Состојки: 250 г. шеќер во прав 250 г. путер 250 г. мелени бисквити 4 кисели јаболка изрендани без кора 5 банани 4 кесички...

Мојата кујна | Нема коментари

Животни лекции кои не се учат на училиште, а вашето дете треба да ги знае

Животни лекции кои не се учат на училиште, а вашето дете треба да ги знае

Постојат неколку животни лекции кои учителите нема да му ги кажат на вашето дете, туку вие морате сами да го научите за нив колку што можете...

Моето семејство | Нема коментари

Имате стари прозори, еве како да ги искористите

Имате стари прозори, еве како да ги искористите

Вистина е дека со малце креативност, може без корисните корисните работи да ги направите нешто со што ќе се восхитувате. Истото се има случено и со овие...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk