← НАЗАД НА БОЗА
Летна инспирација – Тематска свадба обоена во лаванда

Летна инспирација – Тематска свадба обоена во лаванда

Од покани, китенки и декорирање на просторот, до тортата, бидермаерот и невестинскиот фустан, скоро сите елементи кои го сочинуваат мозаикот наречен...

Мојата венчавка | Нема коментари

8 работи кои можете да ги излечите со лимон, сол и бибер

8 работи кои можете да ги излечите со лимон, сол и бибер

Комбинацијата на лимон, сол и бибер не само што може да ви послужи за зачинување на салатата, туку може да ја употребите и како лек.. Неколку работи...

Здраво тело | Нема коментари

Само 8 минути на ден ве делат од совршен стомак

Само 8 минути на ден ве делат од совршен стомак

Сите сонуваме за тој совршено дефиниран стомак, каде не се забележува никаква трага од масни наслаги и вишок килограми. И, иако, многумина сметаат...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Егзотични кафтани за на плажа

Егзотични кафтани за на плажа

Од наметка за на плажа, кафтаните ова лето станаа императив во гардероберот на секоја жена која ги следи трендовите. Првпат се појави во ’80-те...

Мода | Нема коментари

7 трикови со кои костимот за капење ќе го носите полни со самодоверба

7 трикови со кои костимот за капење ќе го носите полни со самодоверба

Ако се двоумите како ќе изгледате во вашиот нов костим за капење и не сте сигурни во себе, постојат неколку работи кои барем малку ќе ви ја вратат...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Љубовта е секс, но и галење и апстиненција…

Љубовта е секс, но и галење и апстиненција…

Љубовта, слично како и прашањето што се случува откако ќе умреме, останува вечна мистерија. Песни, романи, филмови и поеми посветени на најсилната...

Секс и Односи | Нема коментари

Домашни маски за убавина: Свежо сирење против брчки, јогурт за помека кожа

Домашни маски за убавина: Свежо сирење против брчки, јогурт за помека кожа

Освежете го своето лице и тело без да плаќате цело богатство. Доволни ви се овие 4 рецепти за да ја подготвите кожата за студените денови кои...

Убавина | Нема коментари

Дезените со точки се повторно во мода

Дезените со точки се повторно во мода

Во последно време можеме да забележиме дека дамите практикуваат да ги носат овие дезени со точки, без разлика дали се работи за фустанче, панталони,...

Мода | Нема коментари

Направете си сами точкасто фустанче

Направете си сами точкасто фустанче

Доколку ние се прашуваме, точките се секогаш во мода! Токму затоа, во денешниот „направи сам/а“ текст ви прикажуваме како да ги претворите здодевните...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Препородете го својот имунитет со овој домашен тоник

Препородете го својот имунитет со овој домашен тоник

Лукот го прави секое јадење повкусно, а исто така го подобрува и нашето здравје. Вистина е дека сировиот лук е моќен природен лек. Тој може да го намали...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk