← НАЗАД НА БОЗА
Моментално лекување на акни со вино

Моментално лекување на акни со вино

Виното, кое се смета за пијалок на боговите, често се испитува, за да се откријат сите негови благотворни дејства. Во едно такво проучување е...

Здраво тело | Нема коментари

Домашен мелем со кој ќе го намалите обемот на струкот и ќе ги стопите масните наслаги!

Домашен мелем со кој ќе го намалите обемот на струкот и ќе ги стопите масните наслаги!

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден. Овој мелем ги елиминира вишокот маснотии и вода од организмот и ја...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Хидратантен тоник за лице од краставица

Хидратантен тоник за лице од краставица

Ништо чудно што се работи за хидратантен препарат кога ќе се земе во предвид дека краставицата е составена од 92% вода. Освен тоа во составот на...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk