← НАЗАД НА БОЗА
Одберете го совршениот костим за капење според обликот на вашето тело

Одберете го совршениот костим за капење според обликот на вашето тело

Пронаоѓањето на идеален костум за многу жени е макотрпен процес. Сепак тоа не мора воопшто да биде толку тешко. За секој облик на тело, постои модел на...

Мода | Нема коментари

Заминувањето на легендата: Почина Оливер Драгојевиќ

Заминувањето на легендата: Почина Оливер Драгојевиќ

Легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ почина на 29.07.2018 во 5 часот наутро во Сплитската болница на 71 годишна возраст. Великанот на хрватската музичка...

Новости | Нема коментари

Откриваме како брзо и лесно да ги исчистите садовите и калапите за печење

Откриваме како брзо и лесно да ги исчистите садовите и калапите за печење

Чистењето стари садови и калапи за печење од маснотии може да биде многу тешка работа. Еве неколку трикови кои ќе ви го олеснат животот во овој...

man fashion, Интересно | Нема коментари

Плачот може да открие каков глас ќе има вашето дете кога ќе порасне

Плачот може да открие каков глас ќе има вашето дете кога ќе порасне

Иако плачот на бебето не e пријатен звук  за ушите на родителите, според спроведеното истражување, тоа може да се покаже каков глас  ќе има детето во...

Моето семејство | Нема коментари

Погледнете ја внатрешноста на култната вила на Версаче

Погледнете ја внатрешноста на култната вила на Версаче

Прекрасната вила пред која беше убиен саканиот моден дизајнер Џани Версаче во 1997 година, и покрај неговиот култен статус, веќе со години не најде нов...

Мојот дом | Нема коментари

Направете сами: Парфем по ваш вкус!

Направете сами: Парфем по ваш вкус!

Еден од најкреативните начини на примена на ароматерапијата е да направите парфем по ваш вкус. Може да користите широк спектар на мириси и на тој начин...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Најдобра вежби на отпор со кои може да го обликувате вашиот задник

Најдобра вежби на отпор со кои може да го обликувате вашиот задник

Вежбите за отпор се нешто што би било паметно да го вклучите во секојдневната рутина, велат експертите. Секоја вежба ќе добие нова димензија, а има...

Фитнес и Диети | Нема коментари

3 популарни модели на сандали за ова лето

3 популарни модели на сандали за ова лето

Во топлите летни месеци, не се препорачува да се носат затворени чевли, но да бидеме реални, не се ни удобни. Сандали се една од главните причини ради кои...

Мода | Нема коментари

Попладневната дремка позитивно влијае на вашето тело

Попладневната дремка позитивно влијае на вашето тело

Со оглед на темпото во кое живееме, сосема е природно што сме уморни и ненаспани. Затоа, понекогаш попладневниот одмор е тоа што ни треба! Научно е...

Здраво тело | Нема коментари

Како да ја привлечете вашата сродна душа?

Како да ја привлечете вашата сродна душа?

Понекогаш се чини дека е многу тешко да се најде сродна душа. Велат дека треба да размислувате позитивно и дека овие позитивни мисли ќе ја привлечат...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk