← НАЗАД НА БОЗА
Ова се 4 фази кои мора да ги поминете пред да почнете врска

Ова се 4 фази кои мора да ги поминете пред да почнете врска

Многу луѓе се жалат дека не можат да најдат љубов. Сепак, фактот дека љубовта не доаѓа едноставно значи дека тие се уште не се подготвени за тоа. Наместо...

Секс и Односи | Нема коментари

4 Идеални фризури за на плажа

4 Идеални фризури за на плажа

Со оглед на фактот дека е лето и идеално време да одите на плажа, еве неколку идеи за едноставни, а убави фризури. Неуредна пунџа Многу едноставно се...

Убавина | Нема коментари

8 специјалитети кои морате да ги пробате во Италија

8 специјалитети кои морате да ги пробате во Италија

Дали има некој кој не ја сака италијанската храна? Така и си мислевме! Секој сака паста, на тој или на оној начин, пица, италијански сладолед ... Што и да...

Патувај | Нема коментари

Направете сами освежувач за воздух во вашиот дом

Направете сами освежувач за воздух во вашиот дом

Ако вашиот дом постојано мириса на готвена храна, на цигари или на нешто друго и сте пробале голем број освежувачи, но не сте баш задоволни, ние ви нудиме...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Украсете ги вашите ѕидови

Украсете ги вашите ѕидови

Ви предлагаме три начини на украсување на ѕидовите дома каде може да ви помогне и најмладиот член! Дали се сеќавате на колажот што го правевме на часот...

Мојот дом | Нема коментари

Истрошете 20% повеќе калории додека пешачите

Истрошете 20% повеќе калории додека пешачите

Одењето е наједноставениот начин за физичка рекреација, а само половина час одење на ден може да направи многу за вашето здравјето, како и за губење на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Вкусен десерт од кафе

Вкусен десерт од кафе

Ако сте љубител на кафе, подготвивме рецепт за десерт кој ќе ви се допадне. Покрај тоа што ќе уживате во интензивниот вкус на кафе, ќе уживате и во...

Мојата кујна | Нема коментари

Дали на децата треба да им се забрани интернет?

Дали на децата треба да им се забрани интернет?

Интернетот е опасен за децата и не треба да им биде дозволено да сурфаат – постојат цел низ истражувања за опасноста односно безопасноста од...

Моето семејство | Нема коментари

Изберете ја вистинската свадбена торта

Изберете ја вистинската свадбена торта

Секоја венчавка бара посебна организација на сите детали, па дури и оние на најмалите. Тоа значи дека свадбената торта мора да биде...

Мојата венчавка | Нема коментари

Сакајте го своето тело!

Сакајте го своето тело!

Многу луѓе не се задоволни со своите тела. Иако сите знаеме дека внатрешната убавина е она што е навистина важно, сепак луѓето најчесто гледаат е...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk