← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Кој ги купува најдобрите подароци

Кој ги купува најдобрите подароци

Луѓето кои се анксиозни во меѓучовечките односи и кои имаат помалку блиски врски, подобро предвидуваат што ќе им се свиѓа на некому. Како бирате...

Интересно | Нема коментари

Бомбици од цреши

Бомбици од цреши

Потребни состојки: 300 гр. мелени бисквити 150 гр. ореви 200 гр. маргарин 100 гр. чоколадо 250 гр. шеќер 4 лажици вода 25 ком. слатко од цреши Начин на...

Мојата кујна | Нема коментари

Лекува анемија и го чува срцето

Лекува анемија и го чува срцето

Во комбинација со мед, оревите се извонреден природен лек бидејќи обезбедуваат витамини, минерали, протеини, масти, јагленохидрати. Во комбинација...

Здраво тело | Нема коментари

Праска за убав тен

Праска за убав тен

Експертите препорачуваат во текот на летото, а особено кога се сончате, треба  да конзумирате што е можно повеќе овошје и зеленчук. Моркови и домати се...

Убавина | Нема коментари

Погледнете како изгледа најголемиот патнички брод во светот

Погледнете како изгледа најголемиот патнички брод во светот

Најголемиот светски брод, изградена досега, "Symphony of the Seas", кој е речиси со иста големина како и  Empire State Building . Бродот има  должина од 362 метри, ширина од 66...

Патувај | Нема коментари

WC шолјата не е на оваа листа: Пет од највалканите  места во куќата

WC шолјата не е на оваа листа: Пет од највалканите места во куќата

Сите домаќинки знаат - колку и да ја уредуваат куќата или станот, секогаш ќе имаат работа. Сепак, постојат некои места во домот кои се многу валкани, а во...

Мојот дом | Нема коментари

И девојките страдаат од депресија!!!

И девојките страдаат од депресија!!!

Две годиши девојки може да страдаат од депресија и анксиозност, ако за време на бременоста нивните мајки биле под стрес, предупредува една германска...

Моето семејство | Нема коментари

Бел Маникир: 14 неверојатни дизајни

Бел Маникир: 14 неверојатни дизајни

Бел Маникир: 14 неверојатни...

Мода | Нема коментари

Таа е најсексапилна и најубава жена на светот,  таа открива што јаде!

Таа е најсексапилна и најубава жена на светот, таа открива што јаде!

Ако ја прашате Хејли Болдвин, совршената линија не е толку тешко достапна. Ќерката на холивудскиот актер Стивен Болдвин, минатата година беше...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk