← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Еве што ни направи наглото паѓање на ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Срцето страда, пукнатини на кожата, болки во зглобовите

Еве што ни направи наглото паѓање на ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Срцето страда, пукнатини на кожата, болки во зглобовите

Ненадејната промена на температурата што нè погоди завчера предизвика последици. Најмногу погодени беа хронични пациенти, кои имале појаки симптоми,...

Здраво тело | Нема коментари

Печени полнети јаболки

Печени полнети јаболки

Потребни состојки: 75 гр. бадеми 25 гр. путер 5 мл. мед 1 жолчка 60 гр. овесни снегулки 4 големи јаболки цимет, по вкус Начин на...

Мојата кујна | Нема коментари

Скриена плажа на љубовта во која се вљуби Интернетот

Скриена плажа на љубовта во која се вљуби Интернетот

Playa del Amor, егзотична "скриена плажа", која се наоѓа на еден од бујните и ненаселено место во Мариетските острови во Мексико, е нова фасцинација за...

Патувај | Нема коментари

Лејди Гага, сексапилна и елегантна

Лејди Гага, сексапилна и елегантна

Лејди Гага доби одлични оценки за улогата во серијата "American Horror Story". Очигледно таа не излезе целосно од својот карактер. Овие денови таа се појави во...

Новости | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Зачувајте ја кожата по сончање

Зачувајте ја кожата по сончање

И покрај предупредувањата за штетата на прекумерна изложеност на сонце, многу луѓе не можат да му одолеат на сончањето. И покрај  предупредувањата на...

Убавина | Нема коментари

Еве како да носите леопард дезен

Еве како да носите леопард дезен

Иако важи за еден од најпопуларните дезени, понекогаш шарите на леопард е многу тешко да се вклопат во стајлингот, особено кога станува збор за парчиња...

Мода | Нема коментари

Ништо не се фрла: ПЕТ начини како да се користат искористените кеси со чај!

Ништо не се фрла: ПЕТ начини како да се користат искористените кеси со чај!

Не ги фрлајте употребените кеси со чај бидејќи тие се уште можат да бидат корисни за нешто друго. Отстранете ја металната спајалица од кесата и врзете го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зоолошката градина има посебна атракција – панда која слика

Зоолошката градина има посебна атракција – панда која слика

Жената панда по име Јанг Јанг, која пред две години на свет донесе близнаци, научила да слика мали слики и веќе 100 од нив се продадени преку интернет, по...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk