← НАЗАД НА БОЗА
Home sweet home: сега можете да изнајмите чоколадна куќа

Home sweet home: сега можете да изнајмите чоколадна куќа

Ако сте љубители на чоколадо и го сакате Париз, тогаш оваа вила ќе ги исполни вашите соништа. Имено, Жан-Лук Деклузо, производител на чоколадо кој е...

Патувај | Нема коментари

Преседан во екипата на Ангелите на Викторија: Убавиците со крилја добиа неочекувано засилување

Преседан во екипата на Ангелите на Викторија: Убавиците со крилја добиа неочекувано засилување

За да станете дел од тимот на Ангелите на Викторија е сон на секој модел, бидејќи само најубавите и најубавите девојки можат да стапат во контакт со оваа...

Новости | Нема коментари

Идентификувајте ги на време: ПЕТ знаци на вашето тело му недостига нешто важно!

Идентификувајте ги на време: ПЕТ знаци на вашето тело му недостига нешто важно!

Експертите велат дека преку  исхраната би требало да ги добиеме сите оние супстанци кои се важни за нормално функционирање на телото, но теоријата е...

Здраво тело | Нема коментари

Трик за брзо диплење

Трик за брзо диплење

Се што ви треба е поголем картон и видете како маичките брзо и добро се диплат! Погледнете го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

10 ситуации во кои жените толерираат, а мажите не!

10 ситуации во кои жените толерираат, а мажите не!

Кога станува збор за емоционалните односи, жените имаат многу повеќе трпение од мажите. Тие имаат многу разбирање и го имаат во предвид  дека не секогаш...

Секс и Односи | Нема коментари

Не оставајте го детето во автомобилот: топлината во затворен автомобил  станува  смртоносна?

Не оставајте го детето во автомобилот: топлината во затворен автомобил станува смртоносна?

Не ги оставајте деца во автомобилот додека “завршувате нешто” - постојат редовни медицински и медиумски предупредувања, бидејќи за многу кратко време...

Моето семејство | Нема коментари

Медено срце

Медено срце

  Едноставен и релативно брз десерт за чие спремање нема потреба голема вештина во кујната! Потребни состојки: 1,5 чаша млеко 1 чаша шеќер 1...

Мојата кујна | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

....

Стил на денот | Нема коментари

Користете ги овие ПЕТ трикови за да го спречите обелувањето на косата

Користете ги овие ПЕТ трикови за да го спречите обелувањето на косата

Целото седење на косата може да трае во период од десет години, и обично стресот влијае на брзите промени во структурата на косата. Причините зошто се...

Убавина | Нема коментари

Брак без љубов: Како да препознате  дека во вашата врска нешто шкрипи

Брак без љубов: Како да препознате дека во вашата врска нешто шкрипи

Нема поубави емоции  од заљубување. На почеток на секоја сериозна врска отсекогаш била на тој начин, но кога веќе сте долго време заедно, сфаќате дека...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk