← НАЗАД НА БОЗА
Не, не е добро да се јадат банани за доручек!

Не, не е добро да се јадат банани за доручек!

Често слушаме дека ако немаме време да јадеме нешто конкретно во тој случај треба да јадеме барем една банана. Сепак, се чини дека бананите не се пожелни...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Како да ги светнете прозорите

Како да ги светнете прозорите

Само со помош на сапун и млака вода во која ќе додадете неколку капки детергент за миење садови вашите прозорите ќе светнат. До неодамна,  можеби не ви...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Намирници за здрава коса

Намирници за здрава коса

Сонцето, морето и прекрасната коса не идат заедно. Затоа, ако сте се вратиле од одмор и сте приметиле  дека имате испукани врвови, ќе го дознаете...

Здраво тело | Нема коментари

Врска: Или си или не си

Врска: Или си или не си

Ако постојано  раскинеме и пак се смириме со нашиот партнер, го загрозуваме здравјето, предупредуваат психолозите истакнувајќи дека недостатокот на...

Секс и Односи | Нема коментари

5 најубави мостови во светот

5 најубави мостови во светот

Tower Bridge, Лондон, Англија Еден од најпрепознатливите симболи на Лондон, Tower Bridge е ѕвезда на милион разгледници, маици, чанти и други сувенири и ниедна...

Патувај | Нема коментари

“House of Cards”: Што се случи со ликот на Кевин Спејси

“House of Cards”: Што се случи со ликот на Кевин Спејси

Кевин Спејси, кој минатиот месец го обвинија за бројни сексуални напади изгуби многу работни ангажмани, новиот трилер на хит серијата "House of cards",  ја...

Новости | Нема коментари

Beauty проблем: Што да правите кога кожата лошо реагира  на козметички производ?

Beauty проблем: Што да правите кога кожата лошо реагира на козметички производ?

Иритацијата на кожата понекогаш изгледа страшно, особено кога не сме сигурни што предизвикува црвенило и осип. Понекогаш причина за иритација може да...

Убавина | Нема коментари

Гриз алва со цимет и кафе

Гриз алва со цимет и кафе

Потребни состојки: 2  1/3 чаша вода 1 чаша шеќер 1 чаша гриз 2 лажици цимет 80 гр. путер 1 лажица инстант кафе Начин на поготовка: Измешајте ја...

Мојата кујна | Нема коментари

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Актерката во Торонто била облечена во црн долг фустан, со што ја истакна тенката линија и уште еднаш докажала дека е непогрешлива при изборот на облека...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk