← НАЗАД НА БОЗА
Гриз алва

Гриз алва

Потребни состојки: 4 шолји вода 2 или ½ шолји шеќер 3 шолји гриз 1 пакет ванила 1 шолја масло Цимет-по желба Начин на подготовка: Прво го...

Мојата кујна | Нема коментари

Beauty трикови на жени кои секогаш изгледаат одморено и свежо

Beauty трикови на жени кои секогаш изгледаат одморено и свежо

Повеќето жени, кои имаат работа и семејство, не се сеќаваат кога последен пат заспале и се одмориле. Но, ако ги прашувате: Кога последен пат се буделе...

Убавина | Нема коментари

Како да додадете повеќе детоксикација на водата што ја пиете

Како да додадете повеќе детоксикација на водата што ја пиете

Најдобриот начин за да се ослободите од токсините е многу едноставен: многу и многу и многу вода. Но, вие не мора да пиете вода без ништо; можете да...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Биберот ја чува бојата на облеката

Биберот ја чува бојата на облеката

Пред да ја пуштите машината за перење на алишта ако во детергентот додавате лажица мелен бибер или половина чаша сода бикарбона, ќе ја вратите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Заедничките активности го чуваат бракот

Заедничките активности го чуваат бракот

На почетокот на врската, многу парови уживаат во заедничките активности, без разлика дали се работи само за во кино, трчање, шетање. Како што поминува...

Моето семејство | Нема коментари

Пукна тиквата: Памела Андерсон го остави 19 години помлад фудбалер!

Пукна тиквата: Памела Андерсон го остави 19 години помлад фудбалер!

Актерката донесе одлука и ја прекина врската со помладиот фудбалер. Актерката Памела Андерсон (51), која се прослави со својата улога во "Стражар на...

Новости | Нема коментари

Бела бајадера

Бела бајадера

Потребни состојки: За темниот слој: 2 дл. вода 300 гр. шеќер 125 гр. путер 500 гр. мелена плазма За светлиот слој:   1 дл. вода 200 гр. шеќер   125 гр....

Мојата кујна | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Овој пијалок може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица!! Рецепт За да се подготви пијалок за кашлица, направете го следново: Варете една...

Здраво тело | Нема коментари

Исушете го лакот за една минута

Исушете го лакот за една минута

Маслиновото масло ќе го исуши лакот за минута,  во меѓувреме и ќе ја нахрани кожата на вашите раце. Колку пати не сте биле во можност да го чекате...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk