← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

ПОПУЛАРЕН ДЕКОР НА ЅИДОТ! TATTOO СО КРЕЧЕЊЕ: овој декор можете да го изведете сами, а ефектот извонреден!

ПОПУЛАРЕН ДЕКОР НА ЅИДОТ! TATTOO СО КРЕЧЕЊЕ: овој декор можете да го изведете сами, а ефектот извонреден!

Покрај фототапетите, ѕидната тетоважа е многу популарна поради својот ефект! Декорирањето на ѕидовите може да донесе многу возбудливи промени во...

Мојот дом | Нема коментари

Дали вашето дете е лош ученик? Има многу причини, а една е СИГУРНА

Дали вашето дете е лош ученик? Има многу причини, а една е СИГУРНА

Кај родителите или старателите владеат различни мислења за тоа како нивните деца учат во училиште, дали внимаваат на часовите и генерално какви се во...

Моето семејство | Нема коментари

Овој зачин го имате во куќата, а не знаете дека ја ЧУВА БОЈАТА НА ОБЛЕКАТА

Овој зачин го имате во куќата, а не знаете дека ја ЧУВА БОЈАТА НА ОБЛЕКАТА

Со помош на природни средства поправете ги боите и вратете го животот во вашата омилена облека. Со секое перење на машината, нашата облека станува...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

ДИЕТА СО ПОРТОКАЛИ: мени што ги топи килограмите

Портокалите, мандарините и грејпфрутот традиционално се конзумираат во текот на зимата, но тие се драгоцени во секоја сезона за прочистување на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Не можеме да си ја замислиме есента без нив: 4 најубави сакоа за оваа сезона

Не можеме да си ја замислиме есента без нив: 4 најубави сакоа за оваа сезона

Тоа ќе го надополни секој стил и едноставно не дозволувајте оваа есенска сезона да ви помине без ново сако во гардероберот. Парчето без кое не може да...

Мода | Нема коментари

ВИСТИНА Е? Првата љубов заборав нема?

ВИСТИНА Е? Првата љубов заборав нема?

Експертите ја споредуваат со зависност. Првата љубов има многу врска со зависноста. Не постои можност да се спореди со останатите, па затоа првата...

Секс и Односи | Нема коментари

САМО ЕДНА СОСТОЈКА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СКРОТИТЕ ЛОКНИТЕ

САМО ЕДНА СОСТОЈКА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СКРОТИТЕ ЛОКНИТЕ

Хидратира, ја храни и прави косата сјајна, мека и уредна. Доколку сакате да ги дефинирате вашите нескротливи локни, а во исто време и да ги храните...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Чоколаден колач

Чоколаден колач

Состојки: 25 гр. маргарин 30 гр. шеќер 6 јајца 1 ванилин шеќер или неколку капки екстракт од ванила 130 гр. брашно 250 гр. чоколадо со 60% какао (може и...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk