← НАЗАД НА БОЗА
Кафеавата боја е хит на сезоната

Кафеавата боја е хит на сезоната

Кафеавата боја е апсолутен хит за претстојната зима. Без разлика дали ја носите монохроматски или ја комбинирате со други бои, вашиот изглед ќе биде...

Мода | Нема коментари

Мали тајни кои жените секогаш ги чуваат за себе

Мали тајни кои жените секогаш ги чуваат за себе

Искреноста е темел на секоја добра врска, но не морате секој детаљ даму го откриете на вашиот партнер, затоа што тој често може да го доживее тоа...

Секс и Односи | Нема коментари

Типични грешки што ги правиме за време на миење на косата

Типични грешки што ги правиме за време на миење на косата

Миењето на косата повеќето жени го прават рутински. Сепак, постојат грешки што ги правиме кога ја миеме косата, што можат да влијаат врз нејзиниот...

Убавина | Нема коментари

За петок со стил!

За петок со стил!

...

Стил на денот | Нема коментари

Елегантни и на студот…

Елегантни и на студот…

...

Стил на денот | Нема коментари

Колку е старо вашето тело, во зависност од тоа во каква форма сте?

Колку е старо вашето тело, во зависност од тоа во каква форма сте?

Вежбањето им се советува на сите затоа што е одлично за здравјето. Знаете колку години имате и колку сакате да го намалите овој број, тоа е едноставно...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона

Празничното време и прославите едноставно не можат да поминат без прекрасното парче облека како што е фустанот со впечатливи ракави, толку шик и тренди...

Мода | Нема коментари

Како се држите за раце ги открива тајните на вашата љубовна врска

Како се држите за раце ги открива тајните на вашата љубовна врска

Како се држите рацете ги открива сите тајни на вашата љубовна врска. Имено, психолозите ги проучувале начините на кои двојките се држат за раце или...

Секс и Односи | Нема коментари

Кој вели, дека зимата не е време за фустани?

Кој вели, дека зимата не е време за фустани?

...

Стил на денот | Нема коментари

Производи од кои вашите усни ќе бидат полни и сочни

Производи од кои вашите усни ќе бидат полни и сочни

Се што ви треба за природен "duck face" изглед. Иако ниту еден производ не е ефикасен како инекција или имплант, постојат голем број на производи кои...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk