← НАЗАД НА БОЗА
Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ќе не заболи кичмата, ние обично бараме спас во масажата на грбот, но експертите не потсетуваат дека на нозете се наоѓаат повеќе од 70.000 нервни...

Здраво тело | Нема коментари

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Одберете ја вистинската големина Веренички прстен кој навистина ви е точен, нема да падне: "Би требало да се помачите малку за да го отстраните,...

Мојата венчавка | Нема коментари

КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕН АГОЛ ЗА ДЕЦАТА ЗА УЧЕЊЕ ВО КУЌАТА: ова се најубавите работни маси и столчиња

КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕН АГОЛ ЗА ДЕЦАТА ЗА УЧЕЊЕ ВО КУЌАТА: ова се најубавите работни маси и столчиња

Распоредот во детскиот работен агол или соба зависат од изворот на светлина и останатите услови, но тие секогаш мора да бидат прилагодени за учењето и...

Мојот дом | Нема коментари

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОКАЖА: Кучето го штити бебето од инфекции!

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОКАЖА: Кучето го штити бебето од инфекции!

Бебињата кои имаат контакт со кучиња поретко страдаат од инфекции на ушите и инфекции на респираторниот систем од оние кои живеат во домови без...

Моето семејство | Нема коментари

Не можете да го отстраните прстенот од прстот? Погледнете го трикот на овој лекар и никогаш повеќе нема да се грижите!

Не можете да го отстраните прстенот од прстот? Погледнете го трикот на овој лекар и никогаш повеќе нема да се грижите!

Веројатно сте биле барем еднаш во ситуација кога вашиот прстен ви се заглавил на прстот и не сте можеле да го отстраните. Понекогаш можете да се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај е идеален пијалок за слабеење и смирување

Жолтиот чај, иако посебен, тесно е поврзан со зелениот чај затоа што станува збор за истата билка - Camelia Sinensis. Тој се бере порано и се смета дека содржи...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Капутот на кој популарноста му расте од година во година

Капутот на кој популарноста му расте од година во година

Teddy bear капутот им одолеа на сите промени на трендовите, па оваа зима е еден од најпосакуваните, всушност модните експерти оваа сезона му предвидуваат...

Мода | Нема коментари

Зрелиот маж ќе го препознаете по овие гестови

Зрелиот маж ќе го препознаете по овие гестови

Постојат неколку гестови со кои еден зрел маж се разликува од незрелите и незаинтересирани „фраери“. Доколку сакате покрај себе да имате џентлмен и...

Секс и Односи | Нема коментари

Кој вели дека за време на ладните денови неможеме да бидеме елегантни?

Кој вели дека за време на ладните денови неможеме да бидеме елегантни?

...

Стил на денот | Нема коментари

Beauty трендови во духот на претстојната празнична еуфорија

Beauty трендови во духот на претстојната празнична еуфорија

Празничното време е пред вратата, а со него и новите beauty трендови, кои ќе ги користиме како дел од секојдневната make-up рутина, или како дел од посебни...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk