← НАЗАД НА БОЗА
Зимски пилинг од цитрус кој можете да го направите дома

Зимски пилинг од цитрус кој можете да го направите дома

Мирисен препарат за кој вашата кожа ќе ви биде благодарна. Зимата е време кога цитрусот го има во изобилство. Покрај тоа што имаат пријатен...

Убавина | Нема коментари

За волшебни моменти!

За волшебни моменти!

...

Стил на денот | Нема коментари

Посни стапчиња со семиња

Посни стапчиња со семиња

Кога ќе ги направите еднаш, ќе ги правите одново и одново ... Доколку сакате семки, овие стапчиња ќе ве воодушеват. Состојки: 550 грама брашно 200...

Мојата кујна | Нема коментари

Еден од најубавите шпански градови што не е на туристичката мапа

Еден од најубавите шпански градови што не е на туристичката мапа

Туристите кои ја истражуваат Шпанија можат да видат сосема различни градови како Барселона, Севиља, Билбао, па дури и Малага. Сепак, постои уште еден...

Патувај | Нема коментари

Запознајте го новиот Hellboy!

Запознајте го новиот Hellboy!

Како ви изгледа овој „Црвен“? По два играни филма, еден краток и два анимирани за Hellboy, Рон Перлман веќе нема да продолжи да биде „Црвен“, туку е...

Интересно | Нема коментари

Најдобриот начин со кој ќе го спречите прејадувањето за време на празниците

Најдобриот начин со кој ќе го спречите прејадувањето за време на празниците

Празниците носат подароци - оние убави и нам драги под елката, но подеднакво и оние несаканите во форма на вишок на килограми поради неумереност во...

Здраво тело | Нема коментари

Цветен ѕид

Цветен ѕид

Фантастичниот цветен ѕид и оваа година се повеќе е присутен на венчавките... Цветниот ѕид во голема мера ќе го подобри и украси изгледот на вашиот...

Мојата венчавка | Нема коментари

Експертски совет: како да организирате еднособен стан, така што ќе го сокриете креветот и ќе го одделите просторот за спиење

Експертски совет: како да организирате еднособен стан, така што ќе го сокриете креветот и ќе го одделите просторот за спиење

Посебен простор за спиење е потребен дури и во еднособен стан! Еве како да ослободите простор и да направите посебен дел за спиење ...   За да го...

Мојот дом | Нема коментари

Еве зошто децата се позаинтересирани за хартијата од подарокот

Еве зошто децата се позаинтересирани за хартијата од подарокот

Ако имате многу мали деца, не бидете изненадени ако тие повеќе и поубаво се играат со „пакувањето“ отколку со подарокот. Ако имате деца, веројатно...

Моето семејство | Нема коментари

Направи сам – Лесна новогодишна честитка

Направи сам – Лесна новогодишна честитка

Се одбројуваат деновите кога ќе зачекориме во новата година. Со нашите пренатрупани распореди и брзо темпо на живот изгледа како новогодишните...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk