← НАЗАД НА БОЗА
Како да ослабете дури и кога генетиката не е на ваша страна?

Како да ослабете дури и кога генетиката не е на ваша страна?

Ако повеќето членови на вашето семејство се гојазни - вклучувајќи ве и вас, не грижете се. Добрата вест е дека проблемот може да се реши. Иако...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Look од 80-тите години кои сите сакаат да го носат за Нова Година

Look од 80-тите години кои сите сакаат да го носат за Нова Година

Pinterest ни го открива најбараниот outfit на сезоната. Pinterest го објави својот годишен извештај и се чини дека секој бара само еден  look како се доближува...

Мода | Нема коментари

Ги прашавме жените: Зошто љубовта во врските се гаси?

Ги прашавме жените: Зошто љубовта во врските се гаси?

Емоциите кои не се негуваат соодветно, можат да згаснат со текот на времето. Иако е тешко да се признае, многу долгорочни врски завршиле, бидејќи...

Секс и Односи | Нема коментари

5 идеи за маникир во духот на празниците

5 идеи за маникир во духот на празниците

Празниците се речиси на вратата и повеќето жени ги истражуваат outfita и makeup предлозите за новогодишната ноќ. Покрај тоа, секоја жена размислува и за...

Убавина | Нема коментари

Messy hair, don’t care!

Messy hair, don’t care!

...

Стил на денот | Нема коментари

Означете го крајот на работната недела…

Означете го крајот на работната недела…

...

Стил на денот | Нема коментари

Веќе во деветтата година од животот, децата можат да почнат да си создаваат лоша слика за себе

Веќе во деветтата година од животот, децата можат да почнат да си создаваат лоша слика за себе

Повеќето тинејџери се незадоволни од сопствениот изглед. Во време на пубертетот, тие наоѓаат маани на нивното тело кои често ги придружуваат и во...

Моето семејство | Нема коментари

Направете 3D снегулки од хартија

Направете 3D снегулки од хартија

Надополнете ја новогодишната декорација со овие атрактивни 3D хартиени снегулки, кои се многу лесни за правење. Можете да направите 2 снегулки од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ПОСТОЈАНО ГИ ПРЕСКОКНУВАТЕ ОБРОЦИТЕ? Немаме добри вести за вас, ова се ПОСЛЕДИЦИТЕ!

ПОСТОЈАНО ГИ ПРЕСКОКНУВАТЕ ОБРОЦИТЕ? Немаме добри вести за вас, ова се ПОСЛЕДИЦИТЕ!

Постојат многу стапици кои ги крие овој начин на исхрана. Поради брзиот начин на живот, повеќето од нас прескокнуваат оброци и не стигнуваат...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Перфектна комбинација за четврток…

Перфектна комбинација за четврток…

...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk