← НАЗАД НА БОЗА
Изберете совршен вел за вашата венчаница

Изберете совршен вел за вашата венчаница

„Велот е симбол на чистота и има за цел да ги спречи злите духови. Стана популарен со венчавката на Џеки Кенеди и принцезата Дијана, по што стана дел кој...

Мојата венчавка | Нема коментари

Double Trouble!

Double Trouble!

...

Стил на денот | Нема коментари

4 најубави трендови за декорација на бањата за 2019. година

4 најубави трендови за декорација на бањата за 2019. година

Во случај да е една од вашите новогодишни одлуки да ја реновирате бањата, имаме неколку идеи за вас. Исто како што е случајот со светот на модата и...

Мојот дом | Нема коментари

Ја објасни ОНАА изјава за воспитување на деца

Ја објасни ОНАА изјава за воспитување на деца

Кејт Хадсон неодамна привлече внимание, велејќи дека сака да ги израсне децата „бесполово“, односно неоптеретени од родовите улоги и стереотипи. Сега...

Моето семејство | Нема коментари

Жена одлучи да му покаже на светот како да ги закрпи дупките на облеката без игла и конец

Жена одлучи да му покаже на светот како да ги закрпи дупките на облеката без игла и конец

Сите ние мразиме да видиме мала дупка на нашата омилена гардероба. Иако звучи многу драматично, сите знаеме како реагирам кога ќе ја видиме таа мала,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

НА ОВОЈ НАЧИН лесно можете да го замените трчањето со одење

НА ОВОЈ НАЧИН лесно можете да го замените трчањето со одење

Трчањето е одличен кардио-тренинг кој секој ќе ви го препорача, но не е неопходно - наместо да трчате, можете да го направите својот кардио тренинг со...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Must have на сезоната – елегантни мали ташни

Must have на сезоната – елегантни мали ташни

Омилените трендови, кога станува збор за ташните, изминатата сезона беа ранчињата и belt ташните, кои се носеа околу половината. Добро познатите...

Мода | Нема коментари

Како да се претвори добрата врска во совршена

Како да се претвори добрата врска во совршена

Еве како да се зачуваат „искрите“, поврзаноста и љубовта. Среќната врска е предизвик, но за да успеете да ја сочувате љубовта, мора да се справите со...

Секс и Односи | Нема коментари

Lucy Boynton го најави враќањето на Twiggy make-up!

Lucy Boynton го најави враќањето на Twiggy make-up!

Модерен поглед на make-up-от од 60-тите. Beauty светот долго време не се врати толку далеку во минатото, како што се шеесеттите години. Со нејзиниот...

Убавина | Нема коментари

Ролка од кашмир и палто со иста боја. Така треба да изгледа еден елегантен вторник!

Ролка од кашмир и палто со иста боја. Така треба да изгледа еден елегантен вторник!

...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk