← НАЗАД НА БОЗА
Протеински топчиња со чиа семе

Протеински топчиња со чиа семе

Чувајте ги во фрижидер и јадете ги за ужинка или појадок кога сте во брзање. Ако барате здрав рецепт за ужина, кој не содржи глутен, јајца и млеко, ова е...

Мојата кујна | Нема коментари

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

Дестинации за зимување од соништата! Доколку размислувате каде да одите на зимување оваа година, европските дестинации за зимување се само на неколку...

Патувај | Нема коментари

ОВИЕ РОДИТЕЛИ ГО ОСТАВИЈА БЕБЕТО САМО СО КУЧЕТО: Видете што следеше!

ОВИЕ РОДИТЕЛИ ГО ОСТАВИЈА БЕБЕТО САМО СО КУЧЕТО: Видете што следеше!

Ова мало куче има толку многу љубов за бебето Лаура што е прекрасно да се види. Чарли е едно исклучително паметно и многу убаво куче. Овој мал Бигл не...

Интересно | Нема коментари

Предупредување: Подалеку од нашиот син!

Предупредување: Подалеку од нашиот син!

Дали знаете на кое познато момче му се „намерачила“ Рита Ора? Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, беше целта на јавно исмејување во Велика...

Новости | Нема коментари

Што треба да јадете ако се борите со уринарна инфекција?

Што треба да јадете ако се борите со уринарна инфекција?

Најверојатно сте забележале дека се повеќе и повеќе жени водат дневна битка со уринарните инфекции. Една од причините за оваа инфекција е, секако,...

Здраво тело | Нема коментари

Ова се најдобрите години за да стапите во брак!

Ова се најдобрите години за да стапите во брак!

Дали сте веќе во брак или чекате подобар момент? Со години се веруваше дека подобри бракови се оние кои ќе започнат подоцна, но дали е тоа...

Мојата венчавка | Нема коментари

БАРАТЕ КУЌА? Оваа е отпечатена за 24 часа и чини 10 илјади долари!

БАРАТЕ КУЌА? Оваа е отпечатена за 24 часа и чини 10 илјади долари!

Ако имате 5 минути, проверете го ова неверојатно видео! Како да направите куќа за двајца ... Иновација во градежништвото, која дава поголема надеж дека...

Мојот дом | Нема коментари

Рецепт за среќен живот

Рецепт за среќен живот

Формула која, со внимателна примена, гарантира среќен живот... професорот Тод Кашдан во математичка формула ги претставува принципите кои се вредни за...

Моето семејство | Нема коментари

ОДЛИЧНА ИДЕА ЗА ЛЕСНО И БРЗО ЧИСТЕЊЕ НА СНЕГ: до чиста патека во дворот без болка во грбот со помош на лопата и канап

ОДЛИЧНА ИДЕА ЗА ЛЕСНО И БРЗО ЧИСТЕЊЕ НА СНЕГ: до чиста патека во дворот без болка во грбот со помош на лопата и канап

Одлична идеја која ви заштедува болка во грбот и напорно чистење на снегот! Еве супер трик кој ќе ви помогне да го исчистите пристапот до вашиот дом...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како може вашиот тренинг да прерасне од обврска во омилена форма на релаксација?

Како може вашиот тренинг да прерасне од обврска во омилена форма на релаксација?

Зимата е обично оној период од годината, кога скоро сите од нас се дебелеат, поради начинот на живот, во кој храната е многу достапна, а секоја желба, за...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk