← НАЗАД НА БОЗА
Причините за предвремено појавување на брчки се скриени во нашиот животен стил

Причините за предвремено појавување на брчки се скриени во нашиот животен стил

Една од најголемите beauty заблуди е дека брчките се појавуваат само откако ќе поминete триесет години. Вистината е дека тие се знак на стареење на кожата,...

Убавина | Нема коментари

Mекоста на кашмирот помеѓу утринското кафе и работниот ручек!

Mекоста на кашмирот помеѓу утринското кафе и работниот ручек!

...

Стил на денот | Нема коментари

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Можете да ги ублажите проблемите предизвикани од болки во грлото и кашлицата со домашен сируп, што е лесно да се подготви и е многу ефикасен. За...

Здраво тело | Нема коментари

Чевли за венчавка: 10 модели на совршени чевли во боја

Чевли за венчавка: 10 модели на совршени чевли во боја

Свадбените чевли не мора да бидат бели или беж, малку боја може да му даде посебен впечаток за вашиот изглед. Ако сте избрале венчаница со класични...

Мојата венчавка | Нема коментари

Клучни елементи на еклектицизмот – моментално најмодерниот стил за декорација на домот

Клучни елементи на еклектицизмот – моментално најмодерниот стил за декорација на домот

По ерата на минимализмот и скандинавскиот стил за уредување на домот, дизајнерите на ентериер со нетрпение го прифатија еклектицизмот, а тој набрзо...

Мојот дом | Нема коментари

Ново толкување на “Little Black Dress” во Њујорк.

Ново толкување на “Little Black Dress” во Њујорк.

...

Стил на денот | Нема коментари

ИМ ОБЛЕКУВАТЕ НА БЕБИЊАТА ЧОРАПИ И ПАПУЧИ? Нема потреба од тоа, а еве и зошто

ИМ ОБЛЕКУВАТЕ НА БЕБИЊАТА ЧОРАПИ И ПАПУЧИ? Нема потреба од тоа, а еве и зошто

Добрите папучи треба да бидат меки и флексибилни (лесно да се свиткуваат со една рака). За правилен развој на детските стапала, најдобро е момчињата и...

Моето семејство | Нема коментари

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Конечно, дознајте како се прават цвеќиња од кромид, спирали од краставици и многу повеќе. Сите ние се восхитуваме гледајќи како професионални готвачи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Остров кој наликува на Малдиви, a e многу поблиску

Остров кој наликува на Малдиви, a e многу поблиску

Неколку километри од главниот град на Катар Доха, постои вистинска оаза што ќе ве натера да се чувствувате како да сте на Малдивите - островот...

Патувај | Нема коментари

Почитувани соседи, eве ви го моето ФИЧО, правете со него што сакате!

Почитувани соседи, eве ви го моето ФИЧО, правете со него што сакате!

Жена од Нови Сад го наполнила резервоарот, па го оставила автомобилот со клучевите среде улица - Причината е неверојатна! Никој досега не се осмелил да...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk