← НАЗАД НА БОЗА
Како децата повеќе да вежбаат? Еве вака!

Како децата повеќе да вежбаат? Еве вака!

Родители, учители, наставници, професори ... погледнете го ОВА! Децата се помалку и помалку вежбаат, помалку се физички активни, целосно се „заробени“...

Моето семејство | Нема коментари

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!

Лупењето на млади компири е многу здодевна работа. Потребно е многу време, па подготвувањето на нашите омилени јадења од овој зеленчук често ни доаѓа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Не постојат подобри вежби за целото тело од овие, но треба правилно да ги направите: Сет клекнувања за почетници

Не постојат подобри вежби за целото тело од овие, но треба правилно да ги направите: Сет клекнувања за почетници

Да се биде болен е енергетски и финансиски непрофитабилно, бидејќи болниот не работи за себе, туку за аптеката. Тоа е реалноста. Оној кој одлучил да не...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Модни совети: Овие три парчиња секогаш купувајте ги со поголем број

Модни совети: Овие три парчиња секогаш купувајте ги со поголем број

На наша среќа, некои парчиња навистина изгледаат поубаво кога се поголеми од вообичаено. Материјалите, како што се памукот и волната, често се...

Мода | Нема коментари

Ова треба секоја жена да го искуси пред сериозна врска

Ова треба секоја жена да го искуси пред сериозна врска

Сè уште не сте се сретнале со идеалниот човек со кој што сакате да го поминете остатокот од вашиот живот? Не очајувајте, бидејќи тоа си има свои...

Секс и Односи | Нема коментари

Брз колач со лимон

Брз колач со лимон

Сакате брзо да зготвите нешто и да се засладите? Ова е вистински рецепт за вас! Колачот од лимон е лесен и брз за подготовка, a брзо и се јаде. Овие...

Мојата кујна | Нема коментари

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Главниот град на супер високите облакодери, Дубаи, наскоро ќе добие нова мега населба која ќе биде дом на уште еден облакодер во тој град. Државната...

Патувај | Нема коментари

РЕЦЕПТ НА УБАВАТА ИНДИЈКА ЗА ДОМАШНИ СИЛИКОНСКИ КАПКИ: евтино и брзо решение за сува коса и искинати краеви

РЕЦЕПТ НА УБАВАТА ИНДИЈКА ЗА ДОМАШНИ СИЛИКОНСКИ КАПКИ: евтино и брзо решение за сува коса и искинати краеви

Ако имате искинати краеви и оштетена коса не грижете се! Овој рецепт за домашните силиконски капки ќе ви послужи како брза помош ... Проблематичните...

Убавина | Нема коментари

Бидејќи животот треба да се празнува…

Бидејќи животот треба да се празнува…

...

Стил на денот | Нема коментари

Крадец украл 20.000 евра од седумдесетгодишна старица: По три години пристигнало големо изненадување на нејзината врата

Крадец украл 20.000 евра од седумдесетгодишна старица: По три години пристигнало големо изненадување на нејзината врата

На бабата и нејзината ќерка и го предаде пликот со букет цвеќе. Дваесетиседумгодишниот Французин кој го јадеше вината одлучи да врати 20.000 евра по три...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk