← НАЗАД НА БОЗА
Нешто сино, нешто ново, нешто позајмено и нешто секси…

Нешто сино, нешто ново, нешто позајмено и нешто секси…

...

Стил на денот | Нема коментари

8 најдобри масла за раст на косата

8 најдобри масла за раст на косата

Здрава и долга коса додека да трепнеш! Решивте да ја израснете вашата коса, но таа расте бавно и сфаќате дека за да ја достигнете саканата должина ќе ви...

Убавина | Нема коментари

Пикантни пилешки залчиња

Пикантни пилешки залчиња

Супер рецепт за оние кои сакаат луто. Потребно е малку повеќе од половина час за да се подготви сè, а потоа можете да уживате во лутите...

Мојата кујна | Нема коментари

Токму оваа експлозија од бои и шик е она што ни треба овој петок за одличен крај на неделата!

Токму оваа експлозија од бои и шик е она што ни треба овој петок за одличен крај на неделата!

...

Стил на денот | Нема коментари

Најсекси хотелски соби во светот

Најсекси хотелски соби во светот

Ако замислувате завеси од тантела, свилени балдахини и перници, се лажете. Chandeliers, благородни king size кревети, кади во кои пиете Chianti додека ги одмарате...

Патувај | Нема коментари

Има само 13 години, а сам ја изградил оваа куќичка: Кога ќе видите како изгледа внатре, ќе се воодушевите!

Има само 13 години, а сам ја изградил оваа куќичка: Кога ќе видите како изгледа внатре, ќе се воодушевите!

Кога почнал да гради, неговиот пријател му помогнал со електричните инсталации, а момчето за возврат му понудило да му ја исчисти гаражата. Лук Тил е...

Интересно | Нема коментари

Клинт Иствуд со 65 години помлада девојка?!

Клинт Иствуд со 65 години помлада девојка?!

Станува збор за поранешната девојка на Мик Џегер... Клинт Иствуд (88) има две поранешни жени и осум деца, како од браковите така и од вонбрачната врска, па...

Новости | Нема коментари

ИДЕАЛЕН РЕЦЕПТ против замор, малаксаност и настинка!

ИДЕАЛЕН РЕЦЕПТ против замор, малаксаност и настинка!

Чајот од црвените плодови на шипките е незаменлив во лечењето на настинката, а особено се препорачува при отстранување на заморот, малаксаноста,...

Здраво тело | Нема коментари

Ташничка на спасот

Ташничка на спасот

„Се погриживте за се и за секого на венчавката. Помислете уште на себе и земете ја ташничката со работи кои би можеле да ви бидат од корист во случај на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ѕирнете во домот на бразилската убавица: Алесандра Амбросио живее во рајска вила!

Ѕирнете во домот на бразилската убавица: Алесандра Амбросио живее во рајска вила!

Алесандра Амбросио има стил - во моментот не зборуваме за модата, зборуваме за стил на уредување кога станува збор за куќата. 37 годишната манекенка од...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk