← НАЗАД НА БОЗА
Вкусни залчиња: Како да ја направите најсовршената пикантна паста al’arrabiata?

Вкусни залчиња: Како да ја направите најсовршената пикантна паста al’arrabiata?

Гастро експертите велат дека помалку е секогаш повеќе. Затоа решивме да се фокусираме на магијата на само едно залче. Едноставно, здраво и...

Мојата кујна | Нема коментари

Овие 5 начини на исхрана ќе ја доведат вашата линија до совршенство!

Овие 5 начини на исхрана ќе ја доведат вашата линија до совршенство!

Ако го почитувате овој вид на исхрана кој се базира на здрав принцип, ќе ги изгубите несаканите килограми брзо и лесно. Здравата исхрана е од суштинско...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Оваа пролет носиме јакни инспирирани од “Spaghetti Western”

Оваа пролет носиме јакни инспирирани од “Spaghetti Western”

Ги избравме најдобрите парчиња со реси од моменталната понуда. Иако трендот на каубојски чизми и реси се појави пред неколку сезони, се чини дека оваа...

Мода | Нема коментари

Кога страстите ќе се пробудат … Да го исклучите светлото или не?

Кога страстите ќе се пробудат … Да го исклучите светлото или не?

Дали е точно тврдењето дека со гасење на светлото, додека водиме љубов, покажеме вкочанетост, а созапалено светло отворен и слободен дух? Една од...

Секс и Односи | Нема коментари

Top Knot: Trendy фризура која се прави за пет минути и му стои на секого

Top Knot: Trendy фризура која се прави за пет минути и му стои на секого

Една од главните фризури на сезоната пролет-лето 2019. се прави брзо и лесно, ја мазни косата, затегнува лицето, дури и ако е бушава - добро е. Top Knot пунџата...

Убавина | Нема коментари

Денес ја црпиме инспирацијата од улиците на Лондон!

Денес ја црпиме инспирацијата од улиците на Лондон!

...

Стил на денот | Нема коментари

Оскар за најлош говор!

Оскар за најлош говор!

Овие три се на цел на потсмев на целата планета! На 91. доделување на Оскар, во категоријата за шминка и фризура, триумфираше филмот "Vice". Наградени се...

Новости | Нема коментари

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Овој зачин е најскапиот, но со вистинска причина. Шафран е најбараниот и најскапиот зачин во светот, исто така познат како „црвено злато“. Килограм...

Здраво тело | Нема коментари

Ова се најчестите грешки на младенците на денот на свадбата

Ова се најчестите грешки на младенците на денот на свадбата

Младенците најчесто со месеци ја планираат својата свадба и се грижат дали сè ќе биде совршено тој ден. Сепак, понекогаш се случува работите да не одат...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како до модерно уреден дом со мебел од градина

Како до модерно уреден дом со мебел од градина

Во последниве години, мебелот стана подложен на брзо променливи трендови, па дури и веќе не постои парче мебел за кое ќе кажеме дека ќе се користи во...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk