← НАЗАД НА БОЗА
Дали сте строг или толерантен родител?

Дали сте строг или толерантен родител?

Авторитетните родители се исклучително тешки. Тие поставуваат строги правила, но во исто време ги почитуваат потребите на децата. Како ќе го воспитате...

Моето семејство | Нема коментари

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

На тој начин ќе остане влажна, бидејќи мразот полека ќе се топи и ќе ја заштити од сушење. Исто така е одличен начин месото да добие мирис на скара, само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Овa се трикови кои ќе ви помогнат да ги симнете килограмите едноставно и брзо

Овa се трикови кои ќе ви помогнат да ги симнете килограмите едноставно и брзо

Не е лесно да се ослабне, тоа го знае секој кој барем еднаш се впуштил во таа авантура. Сепак, многу е често погрешното размислување дека мора да го...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Шармантен моден тренд – необични puf ракави

Шармантен моден тренд – необични puf ракави

Појавата на puf ракави во зголемен број во street style комбинации, кај девојките со стил, е јасен знак дека поубавите, пролетни денови, се се поблиску! Веќе...

Мода | Нема коментари

СОС: Ова се карактеристиките што мажите не ги сакаат кај своите девојки

СОС: Ова се карактеристиките што мажите не ги сакаат кај своите девојки

Со оглед на тоа дека листата на сите работи на кои се жалат жените, од своите партнери, е многу долга, овој пат ние ги прашавме мажите, кои одлики...

Секс и Односи | Нема коментари

Типични грешки кои ги правиме при лакирањето на ноктите

Типични грешки кои ги правиме при лакирањето на ноктите

Иако се чини дека не постои поедноставна beauty обврски од лакирањето на ноктите, тоа честопати може да биде многу тешко, затоа што понекогаш ноктите дури и...

Убавина | Нема коментари

Понеделник е романтичен и малку срамeжлив!

Понеделник е романтичен и малку срамeжлив!

...

Стил на денот | Нема коментари

Добредојдовте во најдоброто такси во светот кое нуди возење што никогаш нема да го заборавите

Добредојдовте во најдоброто такси во светот кое нуди возење што никогаш нема да го заборавите

Рековме такси? Мислевме „бакси“! Зошто рековме дека ова такси е најдоброто во светот? Што има што другите такси возила го немаат? Па,...

Патувај | Нема коментари

ПОЛОШО ОД ОВА НЕ МОЖЕ: Ова се најгрдите и најлудите куќи на БАЛКАНОТ! Сè е полно со КИЧ!

ПОЛОШО ОД ОВА НЕ МОЖЕ: Ова се најгрдите и најлудите куќи на БАЛКАНОТ! Сè е полно со КИЧ!

Неверојатно! Во последните неколку години, по сандачињата за електронска пошта кружи e-mail кој ја опишува фасцинацијата на Балканците, првенствено со...

Интересно | Нема коментари

Растурила!

Растурила!

Ништо друго не очекувавме од неа. На доделувањето на Брит наградите во средата вечер, настапи и американската пејачка Пинк (39), која веќе 20 години е на...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk