← НАЗАД НА БОЗА
Лек за кандида

Лек за кандида

Досадната инфекција со кандида може да биде полесно излечена ако на медикаментите им ја додадете силата на природните лековити средства. Варете еден...

Здраво тело | Нема коментари

Лептир-машна: Совршен детаљ за младоженецот со стил

Лептир-машна: Совршен детаљ за младоженецот со стил

Ако сакате да бидете поинакви, но сепак елегантни и со стил, дозволете лептир-машната да го краси вашиот костум. Иако вратоврските се многу почести и...

Мојата венчавка | Нема коментари

ИДЕЈА ЗА ИНТЕРЕСНА КУЈНА: бело-сива комбинација на елементи и едноставни линии

ИДЕЈА ЗА ИНТЕРЕСНА КУЈНА: бело-сива комбинација на елементи и едноставни линии

Белата кујна е сеуште предизвик за дизајнерите - како што одговорија италијанските експерти - погледнете! Секоја домаќинка сака и не сака бела...

Мојот дом | Нема коментари

Кога децата можат да останат сами дома?

Кога децата можат да останат сами дома?

И тој момент мора да дојде еднаш - треба да го оставите детето или децата сами дома. Кога се доволно големи за тоа? Идејата да одите некаде и да го...

Моето семејство | Нема коментари

Со помош на овој трик, залепете фластер и нема да се одлепи

Со помош на овој трик, залепете фластер и нема да се одлепи

Кога ќе се повредат, децата често наоѓаат утеха во шарениот фластер кој, сепак, брзо се одлепува и станува нефункционален. Со помош на овој трик тоа нема...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ДОКТОР ОТКРИВА ТРИК со помош на кој можете да ослабете, иако седите цел ден

ДОКТОР ОТКРИВА ТРИК со помош на кој можете да ослабете, иако седите цел ден

Не знаете како да се натерате на повеќе движење, активност и конечно на губење на килограмите? Освен што во почетокот треба да пронајдете волја за...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ова е најголемиот моден класик, кога станува збор за модни додатоци

Ова е најголемиот моден класик, кога станува збор за модни додатоци

Ако сте љубител на basic модниот стил, мора да водите сметка  тој да не стане монотон и од време на време дополнете го вашиот гардеробер со некој шик моден...

Мода | Нема коментари

Ова се деновите кога жените се најрасположени за секс

Ова се деновите кога жените се најрасположени за секс

Дами, ако не сте расположени за секс за време на викендот, можете да здивнете. Најновите истражувања покажуваат дека постои врска помеѓу водењето на...

Секс и Односи | Нема коментари

10 лесни и брзи фризури за долга и полудолга коса

10 лесни и брзи фризури за долга и полудолга коса

Променете го вашиот имиџ со едноставни фризерски интервенции кои можете сами да ги направите дома! Предноста на долгата коса е во тоа што лесно можеме...

Убавина | Нема коментари

Елеганцијата е насока која открива нови патишта…

Елеганцијата е насока која открива нови патишта…

...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk