← НАЗАД НА БОЗА
5 моќни вежби за зајакнување и формирање на глутеус

5 моќни вежби за зајакнување и формирање на глутеус

Првото правило е: малата тежина нема да изгради силен задник. Вашиот глутеус ќе биде поголем и посилен со поголеми тежини кои ќе ве ограничат на 5 до 12...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Секоја девојка ги сака за себе: Ќе ги носиме овие прекрасни чизми и на пролет

Секоја девојка ги сака за себе: Ќе ги носиме овие прекрасни чизми и на пролет

Совршен модел кој се носи во текот на зимата, а нема да погрешите дури и ако го носите и за време на првите пролетни...

Мода | Нема коментари

Сексот е подобар во хотелските соби отколку дома

Сексот е подобар во хотелските соби отколку дома

Сигурно некогаш сте имале секс во хотелска соба, а ако сте помислиле дека бил подобар отколку дома, сигурно сте биле во право. Научниците го...

Секс и Односи | Нема коментари

Инспирација за пролетен маникир кој ќе го обожавате

Инспирација за пролетен маникир кој ќе го обожавате

Романтичниот и женствен маникир во боја е совршен избор за пролетта што доаѓа. Ако барате инспирација за нов маникир, завршивме дел од работата за вас...

Убавина | Нема коментари

Сочен леб

Сочен леб

Доколку го сакате лебот толку многу што сакате да го направите главно јадење, пробајте го овој „конкретен“ ролат, со суво месо, сирење и јајца. Го...

Мојата кујна | Нема коментари

Ако на оваа слика гледате пуканки, тогаш вашите очи ве лажат- станува збор за песок од една позната плажа

Ако на оваа слика гледате пуканки, тогаш вашите очи ве лажат- станува збор за песок од една позната плажа

Пуканки на плажа кои не се јадат можат да се видат во Фуертевентура. Ако одите во Кораљехо, можете да отидете до плажата што се чини дека е покриена со...

Патувај | Нема коментари

По милиони like-ови, јајцето под притисок на популарноста се скршило

По милиони like-ови, јајцето под притисок на популарноста се скршило

Најпопуларната инфлуенсерка на социјалната мрежа Instagram, старлетата Кајли Џенер, ја изгуби битката од едно обично кокошкино јајце. Но, јајцето по...

Интересно | Нема коментари

’19-та со примеси на ’70-тите!

’19-та со примеси на ’70-тите!

...

Стил на денот | Нема коментари

Лејди Гага ја раскина веридбата

Лејди Гага ја раскина веридбата

Lady GaGa и Christian Carino ја раскинаа веридбата, потврди извор близок до парот за магазинот Pipl. „Едноставно не одеше. Во такви случаи, најдобро е врската да се...

Новости | Нема коментари

ЧИСТЕЊЕ НА ЛИМФИ И НА ЦЕЛОТО ТЕЛО: топла вода според индискиот рецепт

ЧИСТЕЊЕ НА ЛИМФИ И НА ЦЕЛОТО ТЕЛО: топла вода според индискиот рецепт

Испирање на комплетниот лимфен систем и длабоко прочистување на ткивото се изведуваат во ајурведа со редовно пиење на топла вода. Токсините (ама)...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk